Elon Musk, ülkenin internet gözlemcisi ve sansür ajansı tarafından yönetilen bir Çin dergisinde yayınlanan bir makalede sürdürülebilir enerji, beyin implantları ve uzay araştırmaları hakkında konuştu. Yang Liu’dan bir çeviriye göre, Çin devlet basın ajansı Xinhua için bir muhabir. (aracılığıyla WSJ muhabir Karen Hao).

2013 yılında kurulan Çin Siber Uzay İdaresi (CAC) çevrimiçi içeriği, kullanıcı verilerini ve dijital güvenliği çevreleyen politikaları oluşturmaktan ve uygulamaktan sorumludur. CAC daha sonra bir dergi yarattı. Çin Medya Projesi kıdemli araştırmacısı, Stella Chen, genellikle düzenleyici duyuruları ve internet politikasıyla ilgili araştırmaları içerir. dergi başlangıçta çağrıldı Yeni Medya ondan önce olarak yeniden markalandı Çin Siber Uzay bu senenin başlarında.

temmuz sayısı Çin Siber Uzay Musk ve Ant Group CEO’su Eric Jing Xiandong’dan makaleler içeriyorÇin ödeme hizmeti Alipay’i işleten şirket. Liu, Musk’ın makalesinin İngilizce çevirisini Substack haber bülteni Beijing Channel’da bir yazı. Musk, dergi tarafından “teknoloji ve insanlık vizyonu hakkındaki düşüncelerini” paylaşmaya davet edildiğini söyledi ve ardından sahibi olduğu şirketler (Tesla, SpaceX ve Neuralink) tarafından kullanılan teknolojiyi tanımlamaya ve tanıtmaya devam etti. insanlık için daha iyi bir geleceğin elde edilmesine yardımcı olun: ”

Bu amaçla, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunan her alan yatırımımıza değer. İster Tesla, Neuralink veya SpaceX olsun, bu şirketlerin tümü, insan yaşamının geleceğini geliştirmek ve dünya için mümkün olduğunca fazla pratik değer yaratmak nihai hedefi ile kuruldu – Tesla, dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmak için, Neuralink tıp için rehabilitasyon, SpaceX yıldızlararası bağlantıları mümkün kılmak için.

Ayrıca, “Mars’ta kendi kendini idame ettiren bir şehir”, insanların “yapay zeka ile bütünleşmesi” ve “sabitlenmiş” bir yol gibi, şirketlerinin (nihayetinde) yaratabileceği teknoloji türlerinin örnekleri olarak daha yüksek hedeflerinden bazılarını belirtiyor. pil bankaları.” Musk ayrıca henüz görülmemiş insansı Tesla Bot’tan da bahseder ve insanların potansiyel olarak “on yıldan daha kısa bir süre içinde” bir robotu hediye olarak satın alabileceklerini öne sürer.

İçinde bir tweetLiu makaleyi Musk adına “akıllı bir hareket” olarak nitelendiriyor, çünkü “şirketlerinin teknolojik becerilerini Çinli yetkililere ve halka sergileme fırsatını yakalamasına” izin veriyor.

Musk, “Dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırma mücadelemizde daha fazla insanın bize katılmasını umuyorum” diyor. Ayrıca, temiz enerji, yapay zeka, insan-makine işbirliği ve beklemeye değer bir gelecek yaratmak için uzay araştırmalarında bize katılmaya daha çok benzer düşünen Çinli ortakları da memnuniyetle karşılıyorum” dedi.

Musk’ın CAC tarafından yürütülen bir yayında görünmesi, ifade özgürlüğü için açık sözlü savunuculuğuyla çelişiyor, Twitter’ı satın alma kararına ilham veren konsept (şimdi botlarla ilgili bir tartışmada geri adım atmaya çalışıyor). Yıllar boyunca, CAC çevrimiçi konuşmayı sansürlemek ve kısıtlamak için tasarlanmış bir dizi politika uyguladı. bu CAC’ın Siber Güvenlik Yasasıörneğin, sosyal platformların “yasaklanmış bilgiler” içeren içeriği kaldırmasını veya CAC tarafından cezalandırılmasını gerektirir.

Geçen yıl CAC, Çinli araç çağırma uygulaması Didi’nin uygulama mağazalarından kaldırılması için baskı yaptı ve Apple’ın popüler bir Kuran uygulamasını Çin App Store’dan kaldırmasını talep etti. CAC ayrıca kullanıcıların “yasadışı” yorumları bildirmeleri için bir yardım hattı başlattı Çin Komünist Partisi ve yakın zamanda önerilen yasalar hakkında her yorumu incelemek için sosyal platformlar gerektirir kullanıcılar tarafından gönderildi.

genel-2