Federaller Uyuşturucular için Emoji Kodu Listesi Yayınladı başlıklı makale için resim

Grafik: Jody Serrano / Gizmodo

Bu yıl resmi olarak 30 yaşına giren biri olarak, Yaşlı olduğum gerçeğini uzun zaman önce kabul ettim. Kanıta ihtiyacınız olursa, Gizmodo Slack’imizdeki gençlere BDE’nin ne olduğunu sormak zorunda kaldım veya “Büyük Dick Enerjisi” Gerçek, mecazi ve herkes tarafından kullanılabilir olup olmadığından emin olamadığım için bu haftaydı.

Bununla birlikte, Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi’nin ofisiyle karşılaştığımda yüzümü tamamen şaşkına çevirdiğimi hayal edebilirsiniz. “emoji uyuşturucu kodu” Bu hafta başında Twitter’da. DEA’ya göre, gençler meth satın almak için kristal top (🔮) emojilerini ve kokain satın almak için balon balığı (🐡) kullanıyor. Ve eğer akçaağaç yaprağını (🍁) sevimli komşu Kanada hakkında konuşmak için kullandıklarını düşünüyorsanız, oh ho ho, çok yanılıyorsunuz. Ajans, bunun uyuşturucuların evrensel sembolü olduğunu söylüyor.

DEA’nın kılavuzu ebeveynlere, bakıcılara ve diğer insanlara yöneliktir. Ajans, listenin her şeyi içermediğini belirtse de, gençlerin hayatlarında. Bunun yerine liste, DEA araştırmalarında bulunan temsili bir emoji örneğidir.

Hey, gençlerin yasadışı uyuşturucu kullanmasını engellemekten yanayım. O şey seni öldürebilir. Ancak kaç ebeveyn benim gibi olacak diye düşünmeden edemiyorum ve “Mor bir kalp öksürük şurubunun şifresi mi? Bunun BTS’e bir gönderme olduğunu düşündüm.” Yani, tepki veremeyecek kadar kafaları karışmış olabilir. Reçeteli ilaçlar, bayiler ve MDMA ve marij gibi diğer ilaçlar için kullanılan emojilere bir göz atınuana ve kendin gör.

(Feragatname: Ben ebeveyn değilim, kim bilir. Belki ebeveynler daha anlayışlıdır.)genel-7