Erken oyun hızında yapılan son değişiklikler, Apex Legends oyuncularının fırtına öncesi biraz daha sakin olmasını diledi ve battle royale oyununun hayranları, Ring’deki 14. sezon değişikliklerinin, savaşmaktan daha fazla koşmak için zaman harcamalarına neden olduğunu söyledi. Apex Legends 14. sezon, yeni Legend Vantage ve onun sevimli yarasa arkadaşı Echo’nun gelişiyle FPS oyununu rekor bir Steam eşzamanlı oyuncu sayısına iterek kükreyen bir başlangıç ​​yaptı.

9 Ağustos’ta başlatılan 14. sezon güncellemesinde sunulan diğer değişiklikler arasında, Ring mekaniğine yapılan bazı büyük değişiklikler vardı. Battle Royale muadillerine çok benzer şekilde, Apex Legends’taki Ring, yavaş yavaş haritadaki belirli bir noktaya yaklaşarak oyuncuları yavaş yavaş birbirine daha da yakınlaşmaya ve çatışmaların gerçekleşmesine zorluyor. Ring’in dışına çıkan herkes, maçın başlarında düşük bir değerden başlayarak, ancak sonraki küçülme periyotlarıyla oyuncuların hareket etmeye zorlandığından emin olmak için önemli ölçüde artan, zamanla sabit hasar alacaktır.

Sezon 14, Yüzük’te üç önemli değişiklik getirdi. İlk olarak, ‘preshrink süresi’ – bir tur başladıktan sonra ilk halka kapanmaya başlamadan önce geçen süre – 180 saniyeden 60 saniyeye düşürüldü. Her haritanın kapanma süresi, çoğu haritada yaklaşık 20 saniye ve World’s Edge’de 50 saniye olmak üzere hafifçe artırıldı. Son olarak, ilk periyot sırasında Ring dışındaki oyunculara verilen hasar her vuruşta 2hp’den 3hp’ye yükseltildi (her 1,5 saniyede bir eşdeğer) ve ikinci Ring periyodu ile aynı hizaya getirildi.

Bunun etkili sonucu, oyuncuların artık bir tur başladıktan sonra Yüzüğün nerede biteceğini düşünmeye başlamadan önce çok daha az zamana sahip olmalarıdır. İlk Halka öncekinden biraz daha yavaş kapanırken, bu, ne kadar hızlı hareket etmeye başladığını telafi etmeye başlamaz. Oyuncular oyunun alt dizisi sıkıntılarını dile getiriyorlar, bir posterde “Gerçek oyuncularla savaştığımdan daha fazla fırtınayla savaşıyorum” yazıyor.

Birçok oyuncu, erken oyunun artık çok aceleye geldiğini hissettiklerini söylüyor. Biri, hem Ring hasarı hem de diğer oyuncularla uğraşmanın sürekli baskısı sayesinde “Kendimi cephanemden daha fazla iyileştirme arıyorum” diyor. Bir diğeri daha çağrıştırıcı bir açıklama yapıyor ve “her başlangıç ​​çemberi, Karayip Korsanları 2’de Jack Sparrow’un yamyamlardan kaçtığı o sahneye dönüşüyor. Sadece Jack’in mürettebatı, yamyamlardan kaçarken sizi vuran düşman ekibidir.”

Diğer oyuncular, hızlı hareket hızı ve atlama yastıklarıyla Octane, jetpack’iyle Valkyrie veya hız artırıcı yastıkları düşüren ultisi ile Mad Maggie gibi erken aceleyle daha iyi başa çıkmak için belirli Efsane seçimlerine yönelmelerini önerdiler. Bazı kullanıcılar, 14. sezon için Jump Towers’ın çoğunu kaldırma kararının, alternatif bir çözüm sundukları için sorunu daha da kötüleştirdiğini ve oyuncuların daha uzak bir alanı yağmaladıktan sonra haritayı hızla geçmesine izin verdiğini öne sürdüler.

Taraftarlar arasında, Respawn’ın yamanın arkasındaki niyetinin iyi olduğuna dair genel bir kabul var – oyuncuları haritada erken gezinmek yerine biraz daha acil yağmalamaya zorluyor. Bununla birlikte, çoğu oyuncu, üç dakikadan bir dakikaya sıçramanın biraz fazla dramatik olduğu ve 90-120 saniyelik bir orta yolun daha tatlı bir nokta olabileceği konusunda hemfikir görünüyor.

Apex Legends 14. sezona giriyorsanız, bilmeniz gereken her konuda güncel olduğunuzdan emin olmak için Apex Legends karakter kılavuzumuza ve Apex Legends harita kılavuzumuza göz atın. Ancak, altın demonte kalkanda yapılan değişikliklerden sonra, kendi kendini diriltme yeteneği olmadan gitmen gerekecek. Bu arada, tesadüfi bir güçlendirme görece yeni gelen Newcastle’ı nihai Apex Legends şifacısına dönüştürürken, oyunun dereceli modundaki oyuncular yüksek yetenekli rakiplerle karşılaşmalarını önlemek için daha iyi şirinler koruması talep ediyor.oyun-2