Slay the Spire, derinlemesine mekaniklere, ilgili planlamaya, serebral oyun tarzına sahiptir, ancak belki de Darkest Dungeon gibi bir RPG’nin kasvetliliğinden, umutsuzluğundan ve artan korkusundan yoksundur. Bahislerin yüksek olduğu, sanatın çarpıcı olduğu ve hikayenin sefalet ve melankoli ile bezendiği roguelike bir güverte yapımcısı – keşke böyle bir oyun olsaydı, belki de bir demo olarak, şimdi Steam’de mevcut.

Nadir: Bir Grimdark Deckbuilder, kendi sözleriyle, “roguelike inşa eden karanlık bir güverte… cehennem ateşinin yakılmasıdır”. Yedi ölümcül günahın fiziksel tezahürleri olarak oynarken, Dante’nin Cehenneminden esinlenerek Cehennemin dokuz çemberinden aşağı inerek yoğun 1v1 savaşlarda iblislerle savaşmalı ve yavaş yavaş saldırı, savunma ve destek tabanlı destenizi oluşturmalısınız.

Nadir’i çağdaşlarından ayıran şey, benzersiz türde bir karıştırma sistemidir; bu sistem sayesinde, her kart oynadığınızda ve düşman yanıt verdiğinde, mevcut kartların destesi açıklanamaz bir şekilde değiştirilir – güvenilir saldırılar aniden yararsız veya kararsız hale gelebilirken, daha önce kullanılamayan kartlar veya kullanımı çok maliyetli artık en iyi seçenekleriniz. Destenizin oyunun herhangi bir gerçek meydan okuma sunamayacak kadar güçlü hale geldiği ve ayrıca sizi görmek için her zaman aynı üç veya dört karta güvenebileceğiniz senaryoları önler. Her dövüşte, etrafınızdaki savaşın kuralları değiştiği için acil ve çılgınca bir doğaçlama var.

Oyunun, anlatı gibi, Darkest Dungeon’dan ağır ipuçları alan (bir kabusa inmek; mecazi korkularla yüzleşmek; hayatta kalmak için mücadele etmek) sanat ve görsel stiliyle birleştiğinde, Nadir, taze ve heyecan verici olduğunda ciddi bir rakip gibi görünüyor. güverte yapımcıları. Henüz tam bir çıkış tarihi yok, ancak şu anda Steam üzerinden ücretsiz demoyu deneyebilirsiniz.

Bir meydan okuma mı istiyorsunuz? PC’deki diğer en iyi roguelike’ları ve rogue-lite’ları deneyin. Alternatif olarak, diğer en iyi kart oyunlarından bazılarına göz atmak isteyebilirsiniz veya Darkest Dungeon hakkında okurken daha uzun bir şey arıyorsanız, Cyberpunk 2077 ve Elden Ring dahil en iyi RPG’lerden birini deneyebilirsiniz.oyun-2