Topun yuvarlak olduğu, futbolun istatistiksel olaylarının diğer birçok spor dalından üstün olduğu ve futbol tahminlerinin genellikle bizi neredeyse hiç yakalamadığı doğrudur. Ancak Info Data olarak her yıl tahminlerimizi sunmak için devlerin omuzlarına yaslanıyoruz. Bizim durumumuzda dev FiveThirtyEight.comtarafından kurulan seçim ve spor tahminleri konusunda uzmanlaşmış site Nate Gümüş, 2009’dan beri spor müsabakalarını ve daha fazlasını analiz etmek için istatistiksel bir yöntem geliştiren veri gazetecilerinin veri gazetecisi. Silver yöntemi, 2008 ABD başkanlık seçimlerinde Barack Obama’nın zaferini ilan ettiğinde manşetlere çıktı. Her durumda, bu yıl Inter kazanacak, Milan ve Napoli’nin önünde. Juventus yedinci sırada Lazio’yu bile geride bıraktı. Bir fiyasko.

Geçen yıl tahminin söylediği söylenmelidir: %31 olasılıkInter karşı Scudetto’yu kazanmak için %22 arasında Juventus bu bir %12 zafer için olduklarını Atalanta veya Milano. Kampın tepkisinin farklı olduğunu gördük. bu yıl ben‘İnter 17’sine karşı %36 oranında verilir. Milano ve %12’si Napoli.

Bu noktada soru meşrudur. Nate Silver’ın algoritması nasıl çalışıyor?

Futbolcu Endeksi neyi ölçüyor?

Futbolcu Endeksi (Spi) yayınlandı (ve burada sürekli olarak güncellendi BeşOtuzSekiz) dünya çapında 30’dan fazla farklı yarışmaya ait 630’dan fazla takımı sayar. Onun amacı her takımı genel “gücü” açısından değerlendirmek, onu hücum ve savunma derecelerine ayırmaktır.

Bu iki reyting sırasıyla tarafsız bir alanda “ortalama takım”a karşı oynanan varsayımsal bir maçta atılan ve yenilen gollerin sayısını temsil eder ve birbirleriyle birleştirilir.tam olarak puanların yüzdesini ifade eden Futbolcu Endeksini (SPI) üretmeye giderler (kazanma için 3, beraberlik için 1 ve yenilgi için 0) ch test maçı sürekli oynanırsa incelenen diziliş elde edilebilir

Dolayısıyla her takımın, tarafsız sahada ortalama bir takıma karşı atmayı beklediği gol sayısını temsil eden bir hücum derecesi ve bir kişinin atmayı beklediği gol sayısını temsil eden bir savunma derecesi vardır. Bu derecelendirmeler, sırayla, mevcut puanların yüzdesini temsil eden genel bir SPI derecesi üretir – bir galibiyet 3 puan değerinde, bir beraberlik 1 puan değerinde ve bir kayıp 0 puan değerinde – takımın bunu alması beklenir. maç tekrar tekrar oynandı.

Bireysel maçların tahminleri nasıl hesaplanır.

İki takımın SPI puanları göz önüne alındığında, belirli bir maç için kazanma / kaybetme / beraberlik oranlarını üretme süreci üç yönlüdür. Sitede açıklandığı gibi: Her takımın maç sırasında atacağı beklenen gol sayısını hesaplarlar. Bu tahmin edilen maç skorları, her takımın hücum skorlarını maça başlamak üzere olanla tamamen aynı tutmak için atması gereken gollerin sayısını temsil eder ve lige özgü bir ev sahası avantajı ve maç için uyarlanmıştır. Her takım için maçın önemi. Ardından, Poisson stokastik sürecinin simülasyonu yoluyla, her takımın gol, bir gol, iki gol vb. gol atmayacağı olasılığını veren iki dağılım oluşturulur. Son olarak, iki dağılım, her takımın galibiyet, mağlubiyet veya beraberlik olasılığının hesaplanabileceği tüm olası maç skorlarının bir matrisine dönüştürülür. Burada tam metodolojiyi bulacaksınız.

Ve şimdi Serie A şampiyonasının üç numarası

Kaynak Transfermarktyeni sezonu sunmak için futbolla ilgili verilerle ilgilenen en önemli sitelerden biri.

610 milyon

Serie A’nın en pahalı kadrosu. itibarenInter ve euro ile ifade edilir. takip ediyorlar Juventus ile birlikte 525 ve Milano ile birlikte 521 milyon euro. sonuncusu Lecce 42,8 milyon euro Pratikte Inter takımı, Lecce’den 25 kat daha değerli. Tabii transfer piyasası bitmedi bu yüzden bu rakamların bugün 13 Ağustos 2022 tarihinden itibaren kaydedilmesi gerekiyor.

4,6 milyar

Seri A değeri düşüyor. Dört yüz altı bin avro, üst ligdeki oyuncuların kartlarının toplam değeridir. Geçen yıl 5 milyar değerindeydi.

26,1 yıl

Oyuncuların yaş ortalaması Lig. Geçen sezona göre biraz düşüyor (26.5). En eski takım,Inter (27.5) ardından Sampdoria (27,1) ve Monza. En küçüğü Lecce. Büyükler arasında en küçüğü Roma Ve Napoli. Geçen yıl sıralamada son Milanoortalama ile 24.8 yıl ligin en genç takımıdır. Ve şampiyonluğu kazandı.

Daha fazlasını bilmek için.

Oyuncu temsilcilerinin maliyeti nedir? Spoiler: Serie A’nın bazı sorunları var

Pandemi Serie A’yı “tamponladı”: karantinada 350 milyon euro

Yarın başlayacak Serie A şampiyonasında üç numara (artı bir)genel-18