Klasik FPS, Steam sayfasında çeşitli gizemli, çarpıcı güncellemeler aldığından, Doom geliştirici kimliği Yazılımı ve Quake’in yeni sahibi Bethesda’nın atıcıyı yeni bir sürümle güncellemeyi planladığının sinyalini verdiği için Quake 2 remaster’ı çalışıyor olabilir – kesinlikle Bethesda’nın uzay RPG Starfield’ını beklerken bizi meşgul edecek bir şey ve ayrıca Starfield çıkış tarihiyle ilgili haberler.

11 Ağustos’ta Quake 2’nin Steam listesi çeşitli şekillerde değiştirildi. Oyunun çeşitli görev paketlerini başlatma açıklamaları ve oyunu Valve’in pazarından başlatmak için bazı yapılandırma ayarları değiştirildi. Bununla birlikte, en açıklayıcı şekilde, Quake 2’nin açıklaması önemli ölçüde yeniden yazılmıştır ve bu, Quake 2’nin yeniden başlatma için konumlandırılabileceğini düşündürmektedir.

Oyunun yeni açıklamasında “İnsanlık Strogg ile savaşta” yazıyor, “Dünya’yı işgal etmeyi planlayan düşmanca bir uzaylı ırkı. Yanıt olarak, önleyici bir grev başlattık… başarısız oldu. Sayıca az ve silahsız, düşmanın savaş makinesini kapatmak için savaşmalısın. Ancak o zaman insanlığın kaderi bilinecek.”

Quake 2’nin Steam sayfasında yapılan değişiklikler mutlaka bir yeniden düzenlemeye işaret etmez. Bethesda ve id Software kısa süre önce hem Doom hem de Quake için bazı listeleri yeniden düzenledi, Doom 2’yi Master Levels ve Final Doom ile tek bir pakette ve orijinal Doom 3’ü yeniden işlenmiş BFG Edition ile tek bir pakette topladı. Şirketler, Quake 2’nin ek görev paketleriyle birleştirilerek tek bir yürütülebilir dosya oluşturulacağını ve bunun Steam listeleme değişikliklerini açıklayabileceğini açıkladı – Doom 2’nin açıklaması da güncellendi.

Ancak Doom 3 olmadı ve tabii ki orijinal Quake, 2021’de zaten başarılı bir yeniden düzenlemeye konu oldu. Buna ek olarak, Quake 4 yakın zamanda Xbox Insider önizleme programına eklendi ve olası bir çaba olabilir gibi görünüyor. tüm markayı yeniden canlandırmak ve yeniden başlatmak için devam ediyor. Özellikle Quakecon’dan önce (maalesef Starfield hakkında daha fazla ayrıntı üretmesi pek mümkün görünmüyor), klasik FPS’nin potansiyel olarak bir Quake 2 remaster şeklinde bir tür baskı aldığını takip edecek.

Alternatif olarak, artan kanıtlara rağmen, bunların hepsi id Software’in mecazi dolabını yeni bir ön sayfa lafı ile temizlemesinin sıradan bir vakası olabilir. PCGamesN, yeniden düzenleme söylentilerinin gerçekten doğrulanıp doğrulanmadığını görmek için Quakecon’u yakından takip edeceğiz.

Bu arada, en iyi FPS oyunları rehberimizden farklı bir nişancı oyunu denemek isteyebilirsiniz. Ayrıca hala oynamaya değer en iyi PC klasiklerinin kapsamlı bir kataloğuna sahibiz. Alternatif olarak, sadece “Bethesda” kelimesinden bahsetmek bile Starfield hakkında merak uyandırdıysa, Neon City ve New Atlantis dahil Starfield alıntıları rehberimizle daha fazlasını öğrenebilirsiniz.oyun-2