Oppo Find N, Çinli şirketin ilk katlanabilir akıllı telefonu olarak geçen yıl Aralık ayında piyasaya sürüldü. Şimdi, Oppo’nun Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC ile güçlendirilebilecek iki yeni katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Akıllı telefonlardan birinin, Oppo Find N Fold olarak adlandırılabilecek yatay olarak katlanan bir ahize, diğerinin ise Oppo Find N Flip olarak adlandırılabilecek dikey olarak katlanan bir telefon olduğu söyleniyor. Bu, şirketin aynı ada sahip iki katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteren daha önceki bir raporla uyumlu.

Tipster Yogesh Brar (@heyitsyogesh), içinde işbirliği PriceBaba ile Çinli akıllı telefon markası Oppo’nun iki yeni katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını paylaştı. Her iki el cihazının da bir Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından destekleneceği bildiriliyor.

Oppo, rapora göre Oppo Find N Fold takma adıyla yatay olarak katlanan bir el cihazı başlatabilir. İkinci el cihazının Oppo Find N Flip takma adıyla dikey olarak katlanabilen bir telefon olabileceği bildiriliyor. Bu, bu iki katlanabilir Oppo el cihazının yakında piyasaya sürülebileceğini öne süren daha önceki bir raporla uyumludur. Çinli akıllı telefon üreticisi, söylentilere göre iki katlanabilir telefonu henüz doğrulamadı.

Hatırlamak gerekirse, Oppo, Find N’yi şirketin ilk katlanabilir telefonu olarak Aralık 2021’de piyasaya sürmüştü. Ancak, Hindistan’da piyasaya sürülmedi ve sözde iki katlanabilir telefonun ülkede piyasaya sürülüp sürülmeyeceği de bilinmiyor.

Oppo Find N, 120Hz yenileme hızı, 8.4:9 en boy oranı, 1.000 nit en yüksek parlaklık ve LTPO teknolojisine sahip 7.1 inç içe katlanır bir ekrana sahip. İç ekran ayrıca Corning Gorilla Glass Victus korumasına sahiptir. Yakışıklı ayrıca 18:9 en boy oranına sahip 5.49 inç dış/kapak OLED ekran ile donatılmıştır. Find N, 12 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 512 GB’a kadar UFS3.1 depolama ile birleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 888 SoC tarafından desteklenmektedir.

Oppo Find N, optik için 50 megapiksel Sony IMX766 birincil sensör, 16 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 13 megapiksel telefoto lens ile üçlü arka kamera kurulumuna sahip. Ayrıca dış ekranda 32 megapiksel kamera ve iç ekranda 32 megapiksel kamera bulunuyor. Oppo Find N, 33W SuperVOOC kablolu şarj desteği ile 4.500mAh pil içerir.
genel-8