Uzaktan işyeri kiralama platformu Jarvo, Seedrs kitle fonlaması kampanyasıyla 360.000 £ ‘dan fazla para topladı.

Kendini “İş için Airbnb” olarak tanımlayan Jarvo, uzaktan çalışanların insanların evlerinin içinde kiralanabilecek yakındaki çalışma alanlarına erişmesini sağlar.

“Geleneksel ofis alanı öldü ve ortak çalışma alanları bir işbirliği dünyasının kapılarını açarken, aynı zamanda bir dizi zorluğu da beraberinde getiriyor. Jarvo’nun kurucusu Daniel Hillman, katı, pahalı ve insanların artık yapmaya hazır olmadığı uzun yolculuklar gerektiriyor” dedi.

2021’de kurulan Jarvo, yeni fonunu, bekleme listesinin %36’sının ABD’de olduğu platformu diğer alanlara genişletmek için kullanacak.

Daniel, şehirlerin dışında bir çalışma alanı bulamadığı ve uzun yolculuklar sonucunda kızıyla vakit kaybetmek istemediği için Jarvo fikrini ortaya attı.

Hillman şunları söyledi: “İş ihtiyaçlarının geleceği, merkezi olmayan, çeşitli ve gerçekten sürdürülebilir bir ihtiyaçtır – tüketicilerin de savunduğu bir şey.”

Jarvo, bekleme listesinde zaten 1.000 ev sahibi ve 13.500’den fazla kullanıcı olduğunu iddia ediyor.

Seedrs, yatırımcılara öz sermaye sağlayan ve Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yetkilendirilmiş bir kitle fonlaması platformudur.

Seedrs aracılığıyla yakın zamanda yapılan diğer kitle fonları arasında fintech Currensea’nin geçen ay 1,35 milyon sterlinlik artış ve erkek giyim moda platformu Spoke, Haziran ayında 5 milyon sterlinlik bir artış kaydetti.

Geçen yıl Seedrs, Crowdcube ile bloke bir birleşme sonrasında ABD fintech Cumhuriyeti tarafından 75 milyon sterline satın alındı.



genel-11