Hideo Kojima, PT’nin sekizinci yıldönümünü hızlı bir tweet ile kutladı ve ilk gününde iptal edilen gizli Silent Hill oyununun kapak resminin bir görüntüsünü yayınladı. Hollywood yönetmeni Guillermo del Toro, Kojima’nın tweetine daha hızlı ve muhtemelen daha tuzlu bir yanıt ekledi. Del Toro’nun sadece “FK” harflerinden oluşan tweet’i, muhtemelen Konami’yi ve o zamanki kararlarını küçümsediğini ifade ediyor.

Aslen Kojima tarafından Konami’de çalıştığı sırada yönetilen PT, oyuncuların perili bir evde gezinmek zorunda olduğu birinci şahıs bir korku oyunudur. Lisa, PT adlı kötü niyetli bir hayaletle karşılaştığınızda ürkütücü doğaüstü rahatsızlıklar, şifreli bulmacalar ve hayatınız için koşmanın küçük bir vitrini, sonunda Silent Hill serisinin yeni bir oyunu olan Silent Hills için oynanabilir bir teaser olduğu ortaya çıktı.

Orijinal plan, Kojima ve del Toro’nun, Walking Dead yıldızı Norman Reedus tarafından canlandırılan bir kahramanın da yer aldığı Kojima Productions projesini yönetmesiydi. Kojima, ünlü korku manga sanatçısı Junji Ito’nun katkılarıyla geliştirilmiş bir fikir olan PT ile insanları korkutmak için benzersiz bir atmosfer yaratmak istedi ve hayranların keşfettiği gibi, Lisa’nın modeli, keşfettiklerinde akıllıca doğrudan kahramanın arkasına bağlandı. Feneri ve oyuncuları sürekli olarak nasıl şok edebildiğini anlattı.

Konami, Silent Hills’deki geliştirmeyi iptal etmeyi seçecekti ve Mayıs 2015’e kadar PT demosu PlayStation Store’dan tamamen kaldırılmıştı. Dijital PlayStation pazarından ara sıra kaldırılan diğer oyunların aksine, PT’nin kaldırılması kesindi çünkü demo sahipleri, bir kez gittikten sonra yeniden indiremezlerdi.

Demoyu PS4’lerinde tutanlar çok değerli bir konsolun sahibi oldular. Oyun, mevcut nesil PlayStation ile geriye dönük uyumlu olmadığı için PS4’ten PS5’e de aktarılamaz. Fanların diğer oyunlarda PT’yi yeniden yapma girişimleri de Konami tarafından düzenli olarak durduruldu.

Yayınlanıp kaldırıldıktan sonraki yıllarda, PT diğer oyunlarda ortaya çıktı. Kojima’nın Konami’den ayrıldıktan sonraki ilk oyunu Death Stranding, yönetmenin kurgulanmış versiyonunda bir Paskalya yumurtası içeriyor, The Secret World spin-off’u The Park PT’den ilham alan bir sekansa sahip ve demo, Layers of gibi korku oyunlarına ilham vermeye devam etti. Korku ve Vizyon.

Silent Hill’e gelince, franchise şu anda gizemli bir durumda. The Medium’un geliştiricisi Bloober ekibi tarafından yönetilen ve kesinlikle haydut bir köpek olmayan bir Silent Hill 2 remake’i de dahil olmak üzere, seri için birkaç farklı oyunun geliştirildiğine dair söylentiler var. Serinin durumu hakkında daha fazla bilgi için yeni Silent Hill oyunları hakkında bildiğimiz ve görmek istediğimiz her şeye göz atabilirsiniz.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1