Bulut oyunları söz konusu olduğunda, sürtünme zihin öldürücüdür. Hemen hemen bir oyun oynamak için bir oyun fragmanına tıklayamazsınız. Ancak bu hafta, Google bu sürtüşmeyi azaltabilecek bir özellik sunuyor gibi görünüyor: Google aramada bir oyunun adını ararsanız, başlığı anında başlatabilecek bir “Oynat” düğmesi sunulabilir.

Nerf Raporu‘ Bryant Chappel tek gibi görünüyor değişikliği kim fark ettive bunun Google’ın kendi Stadia bulut oyun hizmetiyle de sınırlı olmadığını çabucak keşfetti. işe yaradığını söylüyor Amazon Luna ile, Xbox Bulut Oyunve Nvidia’nın GeForce Now’ı da.

Hala sürtüşme var – bu bulut oyun hizmetleriyle ilişkili bir hesapta oturum açmanız gerekiyor, yoksa sadece bir kayıt sayfası alırsınız ve yine de ara istemler olabilir. Ayrıca, tüm oyunlarda çalışmıyor gibi görünüyor.

Ancak Stadia ve Xbox Cloud Gaming ile, en azından, bir Google arama sonucundan tek bir tıklama, en sevdiğiniz bulut oyun hizmetinin web sitesine giderek, başlığınızı seçerek ve oynat düğmesine basarak sizi gidebileceğiniz yere kadar götürecektir. orada bulurum.

Bu ekran görüntüleri için Karanlık Modu kapatmayı unuttum, üzgünüm.
Sean Hollister / The Verge tarafından ekran görüntüleri

Google’ın bu özelliği ne zaman kullanıma sunacağı veya tam olarak sunup sunmayacağı belli değil. Başlangıçta bu öğleden sonra canlı olarak gördük, ancak birdenbire kayboldu ve artık arama sonuçlarımızda görünmüyor. Sonra benim için geri geldi, ancak yalnızca herhangi bir bulut oyun hizmetiyle ilişkili olmayan ve Google Stadia’yı hiç oynayamayan Google Workspace hesabım için. Chappel onaylıyor Sınır hala Austin, Texas’taki evinde çalıştığını görüyor. 9to5Google Onu gördüm ilave olarak.

Tahminime göre Google, insanların nasıl tepki verdiğini görmek için bu özellik ile bir A/B testi yapıyor. Ya da belki 2020’deki GeForce Now’dan farklı olarak, oyun stüdyolarının izni olmadan piyasaya sürerek silahı atladı.

Google, yorum isteğine hemen yanıt vermedi.genel-2