EV başlangıcı Fisker, 2023'te ABD imalatında daha yüksek üretimi araştırıyor

Elektrikli araç çalıştırma Fisker Inc., 2024’te Amerika Birleşik Devletleri’nde üretim seçeneklerini araştırdığını ve 2023’ün ikinci yarısında ilk aracı Ocean SUV’nin üretimini artırmayı düşündüğünü söyledi.

ABD üretimi, belirli araç modellerini vergi kredisine uygun hale getirecektir. Enflasyon Azaltma Yasasısağlık maliyetlerini düşürmeye, temiz enerjiyi teşvik etmeye ve kurumlar vergilerini artırmaya odaklanan 430 milyar dolarlık bir fatura.

Kaliforniya merkezli şirket ayrıca Sport’un tükendiğini söyledi ve Ultra 2023 yılında ABD pazarı için üretmeyi planladığı Ocean aracının varyantları.

Elektrikli araçlara olan talep, dünya çapındaki ülkeler daha temiz ulaşım seçeneklerinin peşine düştükçe ve iklim değişikliğiyle mücadele için net sıfır karbon emisyonu hedeflerine ulaşmaya çalıştıkça arttı.

Ocean spor arazi aracının (SUV) üretiminin bu Kasım ayında sözleşmeli üreticide başlaması planlanıyor. Magna UluslararasıAvusturya birimi.

“Evet, esnekiz ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve/veya program gereksinimlerini destekleyebiliriz.” Magna Cuma günü, Fisker’in 2023 üretim artışını düşündüğü hakkında yorum yapması istendiğinde söyledi.

Fisker, hafta sonu boyunca, Enflasyon Azaltma Yasası’nın imzalanması durumunda elektrikli otomobiller için 7,500 dolarlık federal vergi kredisine uygunluklarını koruma fırsatına sahip olmalarını sağlamak için ön sipariş veren ABD’li müşterilere ulaştığını söyledi.

Krediye hak kazanabilmek için araçların monte edilmiş olması gerekir. Kuzey AmerikaBu, tasarı yürürlüğe girer girmez bazı mevcut EV’leri uygunsuz hale getirecektir.

ABD Evi hoparlör Nancy Pelosi dedi ki Temsilciler Meclisi Enflasyon Azaltma Yasası’nı geçirecek.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9