gerçek hapbir platform TechCrunch’a göre, diğer şirketlerin teşhis, tele-sağlık hizmetleri ve reçeteleri sunmasına yardımcı olan şirket, üçüncü toplu işten çıkarmayı bir dizi işgücü azaltmada gerçekleştirdi. İşten çıkarma, şirketin yaklaşık üçte birini veya 175 kişiyi etkiledi.

Bir kaynak, Truepill’in tüm İngiltere ekibinin ve sanal eczane platformunun ürün ekibinin anlamlı bir bölümünün işten çıkarıldığını söylüyor. Veri ekibi de etkilenirken, şirketin teşhis ve telesağlık bileşenleri – temel hizmetleri – ileriye dönük olarak yalnızca hafifçe desteklenecek. Etkilenen çalışanlara bir Zoom araması yoluyla işlerini kaybettikleri söylendi ve bazılarına kıdem tazminatı detaylarının önümüzdeki birkaç gün içinde paylaşılacağı söylendi.

Truepill’in bir sonraki bölümü, Truepill’in çılgın COVID-19 ürün sprintinden sonra forma dönüş olan işin eczane operasyonları kısmı olacak. Truepill ilk piyasaya çıktığında kendisini eczaneler için AWS olarak tanımlayarak Hims, Nurx, LemonAID gibi şirketlere ve diğer doğrudan tüketiciye yönelik sağlık hizmeti markalarına güç veriyordu.

Zamanla – ve çeşitli finansman turları – Truepill, teşhis ve telesağlık hizmetleri satma fırsatı gördü. Sonunda, doğrudan tüketicilere hizmet veren ve sağlık planları, yaşam bilimi şirketleri ve sağlayıcıları gibi kurumları hedefleyen markaların ötesine geçti.

Bugünkü hamle, Truepill’in işini birkaç ay önce nasıl tanımladığıyla taban tabana zıt; Şirket, 2021’de 300 milyon dolar gelir getireceğini iddia etti.

Kaynaklar, şirkette çalışmaya devam edenlerle birlikte, genel müdür ve kurucu ortak Sid Viswanathan’ın dijital sağlık şirketinin bir E Serisi turu veya D Serisi turunun bir uzantısı olan 142 milyon dolar artırma ihtiyacı hakkında konuştuğunu söylüyor. dilim Ekim 2021’de kapandı. Bu finansmanın bir parçası olarak Truepill, resmi olarak tek boynuzlu at bölgesine giren 1,6 milyar dolar değerindeydi.

Nisan içinde, Truepill, DEHB ilaçlarına verilen reçeteleri durdurdu dijital sağlıkla ilgili artan endişeler nedeniyle. Hizmetteki kesinti, Truepill’in yakın zamanda satın aldığı yetişkin DEHB tedavi şirketindeki çalışanları etkiledi. İlerde. Raporlar, Truepill’in, çalışanların müşterilere ilaç yazma baskısı hissettikleri iddiaları üzerine federal soruşturma altında olan Cerebral’ın tercih edilen eczane ortağı olduğunu söylüyor.

Haziran ayında Viswanathan, 150 kişiyi etkileyerek personelin %15’ini daha işten çıkardığını doğruladı. Viswanathan bir mektupta, şirketin “sağlık hizmetlerinde yeni bir kategori tanımlamaya ve gelirlerini artırmaya odaklandığını”, ancak asıl olanın şirketin “yeni bir finansal disiplin ve önceliklendirme düzeyiyle çalışması ve Truepill’in uzun ömürlü olmasını sağlaması” olduğunu söyledi. hem müşterilerimiz hem de ekiplerimiz için.”

Bugünkü işten çıkarmalarla birlikte şirket, kalan personelin moralini yükseltmeye odaklandı. Kaynaklara göre, Truepill artık herkese yeterli ödeme yapıldığından emin olmak için tüm çalışanlar için liyakat anketleri yapacak. Ek olarak, kalan çalışanlar da iki ruh sağlığı günü alacaktır. Viswanathan, çalışanlara küçük gruplar halinde çalışanlarla yüz yüze görüşmek üzere yöneticiler göndereceğini söyledi.

Truepill’in işten çıkarılmasından sadece haftalar önce, şirket işe alındığını duyurdu. Paul Greenall Baş işletme görevlisi olarak, lansmanından bu yana bu görevi üstlenen ilk kişi. Nisan ayında Truepill ilk CFO’sunu işe aldı. Ana Schrank.

Bu arada, etkilenen Truepill çalışanları için kaynaklar değişmeye devam ediyor. Eski Truepill çalışanlarından oluşan bir Slack grubu, önceki işten çıkarmalardan etkilenenlerin kıdem tazminatları ve sağlık sigortasına arazi erişimi konusunda netlik elde etmek için mücadele ettiğini gösteriyor.genel-24