Oyunlar, gerçek hayatta asla yapamayacağımız veya yapamayacağımız birçok şeyi yapmamıza izin verir. Özellikle JRPG’ler fantastik maceralar yaşamamıza, büyü yapmamıza, görkemli manzaralarda seyahat etmemize ve hatta ne giydiğimize dikkat etmemize izin veriyor. Her türlü teçhizat, her zaman karakterinizin görünümünü gerçekten etkilemese de, bir bütün olarak RPG’lerin temel unsuru haline geldi. İçinde Xenoblade Günlükleri 3, aslında karakterlerinizin giydiği kıyafetleri değiştirebilirsiniz, ancak bu onların istatistiklerini etkilemez. Partinize biraz buff eklemeye çalışırken aradığınız şey aksesuarlardır.

Aksesuarlar, oyunda ilerledikçe satın alacağınız ve değiştireceğiniz öğelerdir. Hepsi kullanıcıya farklı bonuslar sunar ve bazıları yalnızca belirli karakterler tarafından giyilebilir. Ancak, partinizin her bir üyesinin hangi sınıfta olduğunu değiştirebildiğiniz için Xenoblade Günlükleri 3, aksesuarlar en iyi hangi karaktere göre değil, hangi sınıfa uygulandıklarına göre sınıflandırılır. Tüm Aionios’larda en güçlü sınıfları oluşturmanıza yardımcı olmak için, işte her sınıf için en iyi aksesuarlar Xenoblade Günlükleri 3.

daha fazla okuma

Daha fazla aksesuar nasıl alınır ve donatılır

Her şeyden önce, aksesuarlara sahip olmak, onları gerçekten donatmazsanız pek bir şey yapmaz. Neyse ki, bu çok kolay bir işlemdir. Oyundayken, sadece duraklatın ve karakterler sekmesine gidin. Aksesuarlar bölüm ve basın a o karaktere donatabileceğiniz tüm aksesuarların bulunduğu bir menü açmak için. Elbette, yeterli aksesuarınız olduğu sürece, tüm partiniz için işlemi tekrarlayın.

Oyunun başında, karakterlerinizin her birine yalnızca bir aksesuar takabilirsiniz. Ancak, Beceriler ve Mücevherler gibi, daha fazla aksesuar yuvasının kilidini de açacaksınız. Karakteriniz 30. seviyeye ulaştığında ikinci bir yuvanın kilidini açarsınız ve 50. düzeyde son bir üçüncü yuvanın kilidini açarsınız. Potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için her yuvayı açılır açılmaz doldurduğunuzdan emin olun.

En iyi saldırgan aksesuarları

Xenoblade Chronicles 3'ün kahramanı Noah parlayan bir kılıç kullanıyor.

Saldırgan sınıflar, aksesuarlarını, hasarlarını mümkün olan her şekilde güçlendirenlere odaklamak isteyecektir. Zayıflıklarını örtmek için aksesuarlar kullanarak istatistiklerini eşitlemeye çalışmanızı tavsiye etmiyoruz ve bunun yerine diğer sınıfların bu yönleri kapsamasına ve mümkün olduğunca çok DPS’ye odaklanmasına izin veriyoruz. İşte önerdiğimiz en iyi aksesuarlar:

 • Assault Stone – otomatik saldırı hasarını artırır
 • Steam Belt – saldırıyı artırın
 • Buz Kafa Bandı – kritik hızı artırır
 • Deri Eldivenler – bir düşman bir saldırıdan her kaçtığında doğruluğu artırır
 • Rüzgar Bacak Çerçevesi – savaşın ilk 30 saniyesinde verilen hasarı artırır

En iyi defans aksesuarları

Mor bir sisin içinde duran dört kahraman.

Defender sınıfları, aşağıdakiler tarafından iki ana yapı tipine ayrılmıştır: Xenoblade Günlükleri 3 topluluk: kaçınma odaklı savunucular ve tanking savunucuları. Birincisi, muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, gelen hasardan kaçınmaya odaklanırken, ikincisi darbeleri emer. Ne tür bir savunmacı oluşturmak istediğinize bağlı olarak, bu stili tamamlayacak aksesuarları eşleştirin. İşte aranacak olanlar:

 • Askerin Kafa Bandı – savunmayı artırır
 • Ağır Zayıf Koruma – blok oranını artırır
 • Bronze Temple Guard – maksimum HP’yi artırır
 • Dişli Desteği — çevikliği artırır
 • İş Eldivenleri — bir Sanat etkinken kaçınmayı artırır
 • Arkadaşlık Rozeti — defans oyuncusu olmayan bir karakter hedef alındığında şarj göstergesini artırır

En iyi şifacı aksesuarları

Noah, Xenoblade Chronicles 3'te flüt çalıyor.

Ve son olarak şifacılarımız var. Bu sınıf, en azından kağıt üzerinde anlaşılması en basit olanıdır. Partinin geri kalanını iyileştirmeler ve güçlendirmelerle desteklemek için oradasınız ve tehlikelerden olabildiğince uzak duruyorsunuz. Kötü veya ölü bir şifacı kolayca partinizin silineceği anlamına gelebilir, bu yüzden onları bu aksesuarlarla başarıya hazırlayalım:

 • Hasat Kolyesi — İyileştirme Sanatları tarafından iyileştirilen HP miktarını artırır
 • Circlet of Intellect — iyileştirmeyi %20 artırır
 • Bunnit Choker — zamanla aggro azalmasını %80 artırır
 • Bronze Temple Guard – maksimum HP’yi artırır
 • Zırhlı Astar – Eter savunmasını artırır


genel-19