TEL AVİV, 3 Ağustos 2022 –

Akış Güvenliği
bugün 10 milyon dolarlık tohum finansmanı duyurdu ve hem durağan hem de hareket halindeki verileri keşfeden ve koruyan ilk veri güvenliği platformunu başlattı. Fon, GFC, Amdocs Ventures ve CyberArk CEO’su Udi Mokady ve Demisto CEO’su ve kurucu ortak Slavik Markovich gibi endüstri liderlerinin katılımıyla Amiti tarafından yönetildi.

Her büyüklükteki kuruluş, modern bulut uygulama mimarilerine geçiş yaparken teknoloji yığınlarına yoğun yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bu yeni dönem birçok fayda vaat ediyor, ancak aynı zamanda önemli veri yayılımına ve verilerin güvenliğini sağlamada büyük zorluklara yol açtı. Modern mimarilerin yaygın olarak benimsenmesiyle birlikte, PII, PHI, finansal bilgiler ve fikri mülkiyet gibi hassas verilerin güvenliğini sağlamak neredeyse imkansız hale geldi.

Flow Security, gelişmiş bir veri güvenliği duruşu için verilerle ilgili tüm riskleri sürekli olarak eşleyerek ve tespit ederek kuruluşların bu zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olur. Flow, harici hizmetlere veri akışlarını keşfetme ve sınıflandırma, politika uygulama, veriyle ilgili otomatik tehdit modelleme ve veri erişim izinlerini minimuma indirme gibi kullanım durumlarını destekleyen tek veri güvenliği platformudur. Flow, e-ticaret, fintech, sağlık, insurtech ve daha fazlası gibi yüksek düzeyde düzenlenmiş pazarlarda büyüyen bir müşteri tabanına sahiptir.

Booking.com Veri Güvenliği Başkanı Nir Chervoni, “Verilerin keşfi, eşlenmesi ve korunması genellikle manuel bir işlemdir ve büyük kuruluşlarda etkili değildir,” diyor ve “Otomatik veri eşleme yalnızca gerçek yükü analiz etmekten ibaret değil, aynı zamanda meta verileri. Şimdiye kadar, Flow, birden fazla senaryo için bu yeteneği sağlayan gördüğüm tek şirket.”

Amiti Ventures’ın Yönetici Ortağı ve Kurucusu Ben Rabinowitz, “Güvenlik ve veri koruma ekipleri günümüzün hızlı temposuna ayak uydurmak için mücadele ediyor ve Flow, hayatlarını katlanarak kolaylaştırıyor” dedi. “Bu yolculukta bir ortak olmaktan heyecan duyuyoruz ve güvenlik ekiplerine iş etkinleştirici olmaları için ihtiyaç duydukları teknolojiyi vermek için bu fırsattan yararlanmaya yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.”

NextRoll Güvenlik Başkan Yardımcısı Ralph Pyne, “Son zamanlarda düzinelerce farklı veri güvenliği aracını inceledik ve hiçbirinden memnun kalmadık” dedi. “Fakat Flow’un hareket halindeki veri yaklaşımı oyunun kurallarını değiştiriyor. Algılanması genellikle aylarca süren manuel çalışma gerektiren verilerle ilgili tehditlerin haritasını çıkarmak platformun birkaç gününü aldı.”

Flow Security’nin kurucu ortağı ve CEO’su Jonathan Roizin, “Veri güvenliği yeni bir sorun değil, ancak zorluklar değişiyor ve büyüyor” dedi. “Kuruluşlar rekor bir hızla ilerliyor ve hızla buluta ve bulut öncelikli uygulamalara geçiyor. Bu dönüşümler genellikle hayatı kolaylaştırır, ancak aynı zamanda güvenlik uzmanlarının işlerini daha da zorlaştırır. Flow ile güvenlik ekipleri artık bilgi peşinde koşmak zorunda kalmıyor. Güvenlik ve düzenleyici süreçleri basitleştirir ve güvenlik ile geliştirme ekipleri arasındaki boşluğu doldurur.”

Akış Güvenliği Hakkında

Flow Security, verileri yalnızca hareket halindeyken değil, aynı zamanda hareket halindeyken de keşfeden ve koruyan ilk platformla veri güvenliğinde devrim yaratıyor. 2021 yılında Jonathan Roizin ve Rom Ashkenazi tarafından kurulan İsrail merkezli şirket, Amiti, GFC, Amdocs Ventures ve pazar lideri melek yatırımcılar tarafından destekleniyor.siber-1