Lidl şu anda Toshiba’dan bir 4K UHD televizyona sahip. Peki televizyon ne işe yarar ve kime uygundur? TECHBOOK teklifi kontrol eder.

İndirimciler her zaman teknolojiyi makul bir fiyata sunar. Lidl şu anda sadece 269 Euro’ya 4K Toshiba televizyona sahip. İlk bakışta iyi bir fiyat – ancak TV seti ne yapabilir ve satın almaya değer mi?

Toshiba 43U2063DAQ, Lidl’de

Televizyonun çevrimiçi fiyatı uzun bir süre 309 avro olduktan sonra, Toshiba’nın maliyeti 43U2063DAQ Lidl’de şimdi 269 avro ve böylece yüzde 42 azaldı. 43 inç boyutu ile 4K UHD çözünürlüğe sahip (3840 x 2160 piksel) orta boy bir TV’dir. Teklif online mağaza üzerinden geçerlidir ve evinize teslim edilir. İndirimci, Toshiba cihazları, özellikle televizyonlar sunmaya devam ediyor.

Lidl, teslimat süresini beş iş gününe kadar verir. Teslimatın kendisi 24,90 avroya mal oluyor. Lidl, teklifin ne kadar süreyle geçerli olacağı konusunda bilgi vermiyor.

Ayrıca ilginç: OLED TV’ye mi ihtiyacınız var yoksa LED TV yeterli mi?

Toshiba 43U2063DAQ teknik verileri

43 inç çapraz olarak 109.22 santimetreye karşılık gelir; Toshiba 43U2063DAQ orta boy bir TV ancak oturma odası için kesinlikle uygun. Bu boyut, 3 metreye kadar konforlu bir koltuk mesafesi sağlar. Ekran, keskin bir görüntü sağlayan 10 bitlik bir LED paneldir. Sadece renk derinliği açısından Toshiba televizyondan bazı tavizler vermeniz gerekiyor. 4K çözünürlük sayesinde, yüksek çözünürlüklü HD ve UHD içerikler çok keskin bir şekilde görülebilir.

TV alımı üçlü bir tuner üzerinden gerçekleşir ve bu nedenle isteğe bağlı olarak uydu (DVB-S2), anten (DVB-T2) ve kablo (DVB-C) ile mümkündür. TV setine ek olarak, uydu bağlantısı olan kullanıcılar altı ay boyunca HD+ kalitesi alma seçeneğine de sahipler. Arkada iki HDMI bağlantı noktası vardır, bu sayede bir Nintendo Switch’i bağlayabilir veya bir dizüstü bilgisayar aracılığıyla dizi ve film yayınlayabilirsiniz. Ayrıca bir USB bağlantı noktası, bir VGA ve bir LAN bağlantısı vardır. Ancak, Bluetooth üzerinden bağlantı mümkün değildir.

Akıllı bir TV olduğu için Netflix, YouTube ve Amazon Prime Video’dan gelen uygulamalar fabrikada entegre edilmiştir. Sağlanan uzaktan kumanda, akış hizmetlerini doğrudan etkinleştirebileceğiniz ilgili düğmelere sahiptir. Ayrıca Toshiba TV, Google ve Amazon’dan sesli yardımcılara, Google Asistan’a ve Alexa’ya sahiptir. Ancak, kayıt işlevi yoktur.

Toshiba 43U2063DAQ’nun hoparlör çıkışı her biri 10 watt’a karşılık gelir; Bunun teknolojisi, üretici Onkyo’dan geliyor. Kullanıcılar düşük ses seviyesinde iyi ses kalitesinden bahseder. Ancak, açarsanız, can sıkıcı titreşimlerden söz edilir. TV, G enerji verimliliği sınıfına sahiptir. Ancak, kötü derecelendirme TV setleri için olağandışı değildir. Toshiba televizyonları, 1000 saatlik çalışma için 54 ile 88 kilovat saat arasında tüketir. Toshiba’ya göre, bekleme modunda tüketim 0,5 watt’tan azdır.

Ayrıca ilginç: Bir kilovat saat ile ne kadar elektrik üretebilirsiniz?

Bir bakışta Toshiba 43U2063DAQ teknik verileri:

 • ekran boyutu: 43 inç
 • Ekran teknolojisi: LED’ler
 • Kayıt fonksiyonları: Numara
 • Dijital alıcı: HD üçlü tuner DVB-T2/-C/-S2
 • Etkili yenileme hızı: 2000TPQ
 • Enerji verimliliği sınıfı: G
 • İşletim sistemi: Akıllı televizyon
 • Çözünürlük: 4K UHD
 • Renk: Siyah
 • Bağ: 2x HDMI (CEC + ARC), 1x USB, Ethernet, VGA
 • HDR formatı desteği: Dolby Vision HDR / HDR10 + HLG
 • hoparlör gücü: 2x 10W

Lidl teklifi buna değer mi?

Genel olarak, TV teklifi, oturma odası için biraz daha küçük bir TV arayan herkes için faydalıdır. Lidl tarafından belirtilen 469,99 avroluk RRP, televizyon zaten birkaç yaşında olduğu için fiyat karşılaştırması için biraz yanıltıcı. Yine de iyi bir indirim. Genel bir fiyat karşılaştırması zor çünkü Toshiba 43U2063DAQ şu anda sadece Lidl’den alınabiliyor. En azından Amazon and Co.’da şu anda stokta yok.

Ayrıca okuyun: 48 inç’e kadar en iyi küçük TV’ler

Ancak karşılaştırılabilir boyut ve donanıma sahip televizyonlar, Lidl fiyatından biraz daha yüksektir. Bu nedenle, zaten renk ve ses kalitesinden ödün veriyorsanız – bunu harici ses sistemleriyle giderebilirsiniz – Lidl televizyonu seçmeniz önerilir.genel-25