Web3 odaklı bir yatırım şirketi ve hızlandırıcı olan LongHash Ventures, CEO’su Emma Cui, TechCrunch’a verdiği demeçte, 100 milyon dolarlık ikinci fonunu başlattı.

Cui, VC firmasının hala sermaye artırdığını ve Fon II için yıl sonuna kadar 100 milyon dolara ulaşmayı planladığını söyledi. Bu fon, Şubat 2021’de başlatılan 15 milyon dolarlık ilk fonundan çok daha büyük olacak.

Cui, Singapur merkezli firmanın Web 2.0’dan web3’e “büyük bir yetenek akışı” olduğu için bu fonu başlatmaya karar verdiğini söyledi. “Sadece Asya’da değil, Batı Yarımküre’de de çok fazla anlaşma akışı görüyoruz.”

Cui, “Önceki fon, tohum öncesi turlara odaklanmıştı ve bunun dışında diğer aşamalara da yatırım yapmak istiyoruz.” Dedi.

100 milyon dolar, merkezi olmayan finans (DeFi), NFT’ler, GameFi ve metaverse gibi sektörleri destekleyen A Serisi web3 altyapı projelerine tohum öncesi yatırım yapılacak. Bugüne kadar Polkadot, Astar, Acala ve Balancer dahil 60’tan fazla kripto projesini destekledi.

Firma, işin diğer tarafında, hızlandırıcı programı LongHashX’in son dört yılda 150 milyon dolardan fazla para toplayan dünya çapında 50’den fazla web3 projesiyle ortaklık kurduğunu söyledi.

Cui, son birkaç ayda piyasada dalgalanma olmasına rağmen, alanın geliştiğine inanıyor. “Beş ila yedi yıllık bir ufku olan bir VC fonuyuz. Bir sonraki fonumuz muhtemelen daha da uzun bir ufka sahip olacak. Likit bir portföy tutmuyoruz, bu nedenle kısa vadeli düşüşe karşı çok hassas değiliz.”

Ve yatırım yapmak için en iyi zaman?

Cui, önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca dedi. “Piyasa bir kan banyosundan geçmiş olsa da, her döngü daha fazla benimseme getiriyor. … Ayı piyasası, değerli taş aramak ve uzun vadede onları desteklemek için iyi bir zamandır.”genel-24