Google Takvim için yeni bir güncelleme sayesinde ofiste biraz huzur bulmak artık biraz daha zor olabilir.

Takvim uygulaması, çok binalı bir kampüste veya ofis alanında çalışıyor olsanız bile, artık insanların konumunuza odaklanmasına izin verecek yeni bir ayar aldı.

Kullanıcılar artık çalışma konumu olarak belirli bir ofis binasını seçebilecek ve bu bilgiler ilgili Google Takvim işaretçisinde görüntülenecek.

Hangi bina?

Google, ekstra görünürlük sunmanın yanı sıra, bu hareketin, sizi bir arama için farklı bir binaya koşmak zorunda bırakmak yerine, Takvim’in toplantı odaları için daha akıllı öneriler sağlamasına yardımcı olacağını söylüyor.

Aynı zamanda iş arkadaşlarınızın belirli bir günde nereden çalışmayı planladığınızı daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır – tabii ki isterseniz. Şirket, güncellemenin artık bir kişinin takviminin çalışma konumunu güncelleyebilen yönetici asistanları gibi başkalarının takvimlerini yönetenler için de yararlı olabileceğini söylüyor.

Bir Google Workspace güncellemesi, “İster iş arkadaşlarınıza bir toplantı odası öneriyor olun, ister birisinin o gün nerede çalıştığını bilmek istiyorsanız, bu güncellemenin yüz yüze işbirliğini planlamayı kolaylaştıracağını umuyoruz” Blog (yeni sekmede açılır) eklenen haberleri duyurdu.

Aracı kullanmak isteyen şirketler, Google Takvim için Çalışma Konumunun etkinleştirildiğinden ve yapılandırılmış ofis binalarının da yönetici konsolunda ayarlanması gerektiğinden emin olmalıdır.

Şu anda kullanıma sunulan özellik, Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Fundamentals, Education Plus ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yanı sıra eski G Suite Business müşterilerinin kullanımına sunulacak.

Ancak, Google Workspace Essentials, Business Starter, Enterprise Essentials, Frontline ve eski G Suite Basic müşterilerinin yanı sıra kişisel Google Hesapları olanlar buna erişemez.

Güncelleme, Google Takvim’de yapılan bir dizi ince ayarın en sonuncusu ve artık kullanıcıların, özelliği manuel olarak etkinleştirmek yerine varsayılan olarak çalışma konumlarını ayarlamalarına olanak tanıyacak ve birinin etrafta olup olmadığını bilmeyi kolaylaştıracak. yüz yüze görüşme veya video konferans görüşmesi.genel-6