Splatoon 3 9 Eylül’de çıkıyor, ancak bu ay özel bir Splatfest etkinliği ile bunun hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Splatoon 3 Nintendo Direct’te duyurulduğu gibi, bir Splatfest Dünya Prömiyeri 27 Ağustos’ta 9 AM – 21 PM PT / 12 PM – 12 AM ET’de başlayacak ve size yeni revize edilmiş çok oyunculu modu deneme şansı verecek.

Yeni Splatfest’lerde iki değil üç rakip taraf yer alacak. İlk takımlar standart bir Çim Savaşı savaşında yer alacak, ancak daha sonra üç takımın da aynı anda savaştığı özel bir üç renkli Çim Savaşına geçeceksiniz. Birinci olan takım ortada başlayacak, ikinci ve üçüncü sıradaki takımlar ise zıt köşelerden başlayacak ve şampiyonları taçlarını savunmaya zorlayacak. Tüm Splatfest’lerde olduğu gibi, takım seçiminiz bir anket sorusuna verdiğiniz cevaba göre olacak – bu durumda: taş, kağıt veya makas?

Splatoon 3’e gelen tek yeni mod bu değil. Sunum ayrıca, bir tahtadaki yuvaları Tetriminos gibi geometrik şekiller gösteren kartlarla doldurduğunuz 1v1 bir savaş olan Table Turf Battle adlı bir kart toplama bulmaca oyun modunu da detaylandırdı. Her oyuncu bir başlangıç ​​destesi alacak ve toplamda toplanacak 150 kart var. Kartların kendi blok düzenlemeleri vardır ve amacınız kartları oynayarak bloklarınızla daha fazla bölge kazanmaktır.

Sunum ayrıca silahlar, haritalar ve daha fazlası hakkında yeni ayrıntılar paylaştı. Önceki Splatoon oyunlarının tüm silahları, Stringer adı verilen yeni bir yay ve ok benzeri silah ve Splatana adı verilen şarjlı bir eğik çizgiye sahip bir yakın dövüş kılıç silahıyla birlikte geri dönecek. Üç yeni özel silah da geliyor. Tacticcooler, takım arkadaşlarıyla alıp paylaşmak için dört buff içeceği bırakan bir buzdolabıdır. Dalga Kırıcı, rakiplerin konumlarını işaretleyen ve hasar verebilen nabız gibi atan bir dalgayı serbest bırakır ve Resif Kaydırıcı, doğrudan bir düşman sıcak noktasına hücum edebilir ve ardından patlayabilir. Bunlar Tentamissile, Ink Jet ve Booyah Bomb gibi geri dönen özel silahların başında geliyor.

Benzer şekilde, duvarları patlatmak için Squid Surge veya mürekkebin içinden çıkıp geçici olarak yenilmez hale gelmek için Squid Roll gibi birkaç yeni gezinme seçeneğiniz var. Bir dizi yeni etap da gösterildi ve toplamda 12 etap yapıldı. Lansman sonrası ücretsiz güncellemelerle daha fazlasının geleceği söyleniyor.

Kooperatif modu Salmon Run ayrıca bir dizi yeni büyük ölçekli patronla geri dönüyor. Slammin Kapak, somonun etrafında koruyucu bariyerler oluşturan bir UFO’dur. Big Shot, şok dalgaları yaratan ağır top gülleleri ateşleyebilen, kasları kuvvetli devasa bir somon balığıdır. Ve kral salmonid Cohozuna, siz tencereyi karıştırma hedefini tamamlamadan hemen önce ortaya çıkıyor, bu yüzden onu özel bir yumurta topu kullanarak göndermeniz gerekecek. Ayrıca, birkaç ayda bir gerçekleşecek olan, şehrin kendisini istila eden alabalıkların olduğu bir Big Run modu da var.

Yeni Hikaye Moduna, Splatoon destanına “destansı bir final” vaat eden bir rögar kapağından girebilirsiniz. Bu seferki hikaye modu, sizi Octarian Ordusuna karşı savaşan Squidbeak Splatoon’un bir üyesi olan Ajan 3 rolüne sokan Memelilerin Dönüşü olarak adlandırılıyor. Smallfry yardımcınızla maceraya atılarak, Alterna ve Fuzzy Ooze’un sırlarını ortaya çıkaracaksınız.

Nintendo, hikaye modunun çok oyunculu maçlara girmeden önce silahlara ve hareketlere aşina olmanın iyi bir yolu olduğunu söylüyor. ve öne çıkanları paylaşın. Benzer şekilde, bir Keşif modu, tüm küçük köşelerini ve kısayollarını tanımak için haritaları keşfetmenize olanak tanır.

Galeri

Her zaman olduğu gibi, Splatoon 3 kişiselleştirmeye çok önem verecek. Farklı satıcılardan başlıklar, giysiler ve ayakkabılar dahil olmak üzere kendinizi modaya uygun şekilde giydirebilirsiniz ve ekipman, daha hızlı koşmanıza veya özel hareketlerinizin hızını artırmanıza yardımcı olacak yeteneklerle birlikte gelir. Görsel olarak beğendiğiniz ancak farklı bir yeteneği tercih ettiğiniz bir donanımınız varsa, bir NPC bunları sizin için değiştirebilir. Ayrıca, ifadelerinizi içeren bir yükleme oluşturabilirsiniz ve iki yıl boyunca her üç ayda bir, daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip yeni bir katalog olacaktır. Hatta soyunma odasında kendi dolabınızı teçhizat, fotoğraflar ve diğer aksesuarlarla özelleştirebilir ve arkadaşlarınızın ve son rakiplerinizin dolaplarını görüntüleyebilirsiniz.

Bir posta kutusu, şehir genelinde yayınlanan çizimleri göndermenize izin verir ve bir Fotoğraf modu, özçekimler çekmenize ve bunları bir akıllı cihaz aracılığıyla göndermenize olanak tanır. Ayrıca, Switch Online mobil uygulaması aracılığıyla, istatistikleri kontrol etmenize ve özel donanım sipariş etmenize olanak tanıyan Splatnet de olacak.

Sunum ayrıca, yüklerinizi kurtarabilecek bir avuç yeni Amiibo figürünü de detaylandırdı. Yüksek rütbeli X-Battle gibi ekstra dereceli modlar da dahil olmak üzere lansmandan sonra daha fazla içerik gelecek. Bununla ilgili ayrıntılar paylaşılmamış olsa da, büyük ölçekli DLC de planlanıyor.

Son olarak, 5 Eylül’de, oyun lansmanından hemen önce, PAX West’te bir Enter the Splatlands Invitational Tournament gerçekleşecek.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1