Londra merkezli etkinlik girişimi Pollen, alıcı bulamayınca yönetime girdi. Polen’in çöküşü, 150 milyon dolar (124 sterlin) fon toplamasından sadece aylar sonra geldi.

Hükümetin Gelecek Fonu aracılığıyla vergi mükelleflerinden fon alan şirket, tüm iş için bir alıcı arıyordu.

Ama Pollen’in kurucularından biri tarafından gönderilen bir e-postaya göre ve tarafından görüldü elenmişana şirket StreetTeam Software Limited, “şirketi bütünüyle satamadıktan sonra yeniden yapılandırmak için yöneticiler atamaktadır”.

Yeniden yapılanma, şirketin üniversite seyahat işinin, tüketiciye yönelik etkinlik işlerinden Pollen’den ayrıldığını görecek.

Polen için yazı aylarca duvarda asılı kaldı. Hava Durumu Salı günü, girişimin bir satın alma işlemine yardımcı olması için Goldman Sachs’ı aradıktan sonra haftalardır bir alıcı aradığını bildirdi.

Çarşamba günü erken saatlerde, Telgraf Polen’in bir alıcı bulamadığını ve “yeniden yapılanmasını yönetmek” için Kroll’u tuttuğunu doğruladı.

Polen mücadeleleri

Nisan ayında Polen, C Serisi finansmanda 124 milyon sterlin topladı. Buna rağmen Polen, operatörlere ödeme yapmakta zorlanıyor. çalışanlar ve iptal edilen etkinlikler için müşteri geri ödemeleri.

2014 yılında Callum ve Liam Negus-Fancey kardeşler tarafından kurulan Pollen, küratörlü deneyimler satmak için müzik ve etkinlik organizatörleriyle birlikte çalışıyor. Şirket, küresel olarak Covid-19 kısıtlamaları ve daha yakın zamanda yaşanan ekonomik gerilemeden etkilendiğini söyledi.

Etkinliklerin iptali, geri ödeme alamamaktan şikayet eden müşteriler arasında öfke yarattı.

UKTN yorum yapmak için Polen’e ulaşamadı.

Crunchbase’e göre, Polen bugüne kadar toplam 238.5 milyon dolar (197.3 milyon £) aldı. Destekleyiciler arasında Kindred, Northzone, Sienna Capital ve Rishi Sunak’ın Future Fund gibileri yer alıyor.

Rakip Hopin’in geçen ay çalışan sayısını %29 oranında azaltmasıyla zor zamanlar geçiren tek etkinlik platformu bu değil.

Polen için çalışıyor musunuz ve yeniden yapılanma hakkında bilginiz var mı? Şu adresten anonim ve güvenli bir şekilde iletişime geçin: [email protected].genel-11