Breaking Bad serisinin yaratıcısı Vince Gilligan, yıllar önce kısmen Rockstar’ın son derece popüler Grand Theft Auto’sundan esinlenmiş olabilecek bir Breaking Bad video oyunu hazırladığını açıkladı.

Gilligan bir bölümünde “Ben çok fazla video oyunu oyuncusu değilim, ancak Grand Theft Auto’yu nasıl bilemezsiniz” dedi. Gilliverse’in İçindetarafından bildirildiği gibi NME.

Gilligan, ekibine Breaking Bad oyunu yapmanın mümkün olup olmadığını sorduğunu hatırladığını söyledi. Özellikle GTA serisini seslendirdi ve insanlara “Grand Theft Auto’nun sahibi kim?” diye sorduğunu hatırlıyor.

Gilligan’ın GTA geliştiricisi Rockstar Games ile ortak olmak isteyip istemediği veya GTA tarzı bir Breaking Bad oyunu yapmak isteyip istemediği hemen belli değil. En azından heyecan verici bir düşünce.

Breaking Bad oyunu hiçbir zaman gerçekleşmese de Gilligan, dizinin bir video oyunu olarak hala “mantıklı” olacağını söyledi. Aslında Breaking Bad: Criminal Elements adlı bir mobil oyun, ertesi yıl kapatılmadan önce 2019’da piyasaya sürüldü.

Gilligan, PlayStation VR için Breaking Bad VR oyunu yapmaya çalıştığını ancak bunun bir yere varmadığını söyledi. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşmadı.

Yazar-yönetmen, Breaking Bad video oyunları yapmakla açıkça çok ilgilendi ve bölümde ekibinin “farklı video oyunları için üç veya dört hikaye yazmak için çok fazla enerji ve yetenek harcadığını” söyledi.

Gilligan, Breaking Bad oyunu yapma girişimleri hakkında “Bunun içine saatlerce dökülen birçok insan vardı” dedi. “Bir video oyunu yapmak çok zor. Özellikle VR ile yeni bir çığır açmaya çalışırken yıllar ve milyonlarca dolar gerekiyor. Yine de hiçbir zaman meyve vermedi, ki bu utanç verici.”

Gilligan, kaliteden ödün vermeyeceğini söyledi. Bir video oyunu yapacaksanız, bunun 1983’ün ET uyarlaması gibi olamayacağını ve bazılarının şimdiye kadarki en kötü oyun olarak kabul edemeyeceğini söyledi.

“Bunu harika yapmalısın. İcra her şeydir” dedi. Kapanışta, Gilligan bir Breaking Bad video oyununun kapısını tamamen kapatmadı, ancak hayranların “bir video oyunu hakkında nefesini tutmamak” akıllıca olacağını söyledi.

Breaking Bad 2013’te sona erdi ve El Camino adlı bir devam filmi 2019’da Netflix’te yayınlandı. Bir prequel TV dizisi olan Better Call Saul, 2015’te gösterime girdi ve son bölümü 15 Ağustos Pazartesi günü yayınlanacak.

Daha fazla Breaking Bad evren projesi duyurulmadı, ancak AMC patronu Dan McDermott söyledi Çeşitlilik kapıların her zaman açık olduğunu” söyledi.

“Size söyleyebilirim ki, Vince’i cesaretlendirmek için bir şey yapabilirsem ve [Breaking Bad and Better Call Saul veteran Peter Gould] bu evrende devam etmek için yapardım,” dedi. “Sanırım sormak zorundasın onlaraama kapı her zaman açık ve telefonumun çalacağı ve Vince, Peter veya Sony’deki arkadaşlarımızın ‘Hey, sanırım bu evrende başka bir şovumuz var’ demek için arayacakları günü özlüyorum.”

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1