Oculus Quest 2, muhtemelen piyasadaki en iyi VR başlığıdır, ancak bir alternatif Eylül’de Meta üzerinde baskı oluşturabilir. Gözleme lenslerle donatılan rakip sanal gerçeklik cihazı, görünen o ki, arkasındaki şirketin “agresif bir sübvansiyon stratejisi” benimseyeceği iddiasıyla, rekabetçi bir fiyat etiketi ile birlikte gelecek.

Bir analistin görüşüne göre Wechat gönderisisöz konusu Oculus Quest 2 rakibi, Çin holdingi Bytedance’ın yeni bir VR kulaklığı olan Pico 4 olacak. YükleVR) Bu, Tiktok kardeş şirketinin VR’ye ilk girişi değil, çünkü Pico Neo 3 gibi öncekiler Avrupa’da satın alınabiliyor. Ancak sızıntı, iki yeni kulaklığın yakında küresel bir sürüm alacağını ve hem Quest 2’yi hem de Meta’nın yaklaşmakta olan Project Cambria’yı hedefleyeceğini gösteriyor.

Resim kredisi: Wechat/AR çemberi

Analist, Pico 4’ün, kulaklığın ağırlığını azaltacak ve görüntü kalitesini artıracak yassı lensler dahil ederek Quest 2’yi üstleneceğini iddia ediyor. Öte yandan, daha yüksek özellikli bir Pico 4 Pro, yerleşik göz takibi ile donatılmış olarak gelecek ve potansiyel olarak metaverse odaklı Quest Pro ile darbeler takas etmesini sağlayacak.

Fiyat artışı sayesinde Oculus Quest 2 artık daha pahalıya mal olduğundan, VR kulaklık sahnesinde fiyatlandırma önemli bir faktör haline gelebilir. Bytedance, Meta’nın yeni MSRP’sini alt edebilir ve benzer bir deneyim sunabilirse, sosyal medya devi kendisini zorlu bir rekabetle karşı karşıya bulabilir.

Doğal olarak, bu tüketiciler için harika, çünkü her iki şirketin de daha düşük VR kulaklık fiyatları ve özellikli cihazlarla meraklıları cezbetmesi gerekeceği anlamına geliyor. Meta’nın gerçekten bu zorluğun üstesinden gelip gelemeyeceği görülecektir, ancak rekabetçi bir rakip, Oculus Quest 3 ve Cambria gibi gelecekteki sürümlerin premium fiyat etiketlerini kullanmasını engellemek için yeterli olabilir.oyun-2