Snap’in çocuk güvenliği çabalarının bir parçası olarak Snapchat, Salı günü şirketin ebeveynlerin ve gençlerin gerçek dünyada nasıl etkileşime girdiğini taklit ettiğini söylediği yeni bir denetim aracı başlatıyor.

Snapchat’in yeni “Aile Merkezi” merkezi, ebeveynlerin ve velilerin, gençlerinin birbirlerine ne söylediklerini açıklamadan uygulamada kimlerle mesajlaştığını takip etmelerini sağlıyor. Gözetim araçlarının yürürlüğe girebilmesi için hem vasi hem de çocuk Aile Merkezi davetini kabul etmelidir. Davetler kabul edildikten sonra, bir vasi, çocuklarının arkadaş listesinin tamamını ve son yedi gün içinde etkileşimde bulundukları hesapların listesini görebilir ve hesaplarla ilgili olarak Snap’in Güven ve Güvenlik Ekibine rapor verebilir.

Snap Salı günkü blog yazısında, “Amacımız, gerçek dünya ilişkilerinin dinamiklerini yansıtmak ve ebeveynler ile gençler arasında işbirliğini ve güveni teşvik etmek için tasarlanmış bir dizi araç oluşturmaktı” dedi. Bu özellik, bir ebeveynin bir çocuğun arkadaşlarının gelmesine izin vermesi, ancak söyledikleri her şeyi izlememesi gibi gerçek hayattaki ilişkileri kopyalamak içindir.

Snap, ebeveynlerin çocuklarının eklediği yeni arkadaşları ve ek içerik kontrollerini görmelerine olanak tanıyan araçlar da dahil olmak üzere, önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni Aile Merkezi özelliklerini kullanıma sunmayı planlıyor.

Snapchat’in Aile Merkezi, ebeveynlerin çocuklarının uygulamada kiminle konuştuğunu görmelerini sağlar.
Resim: Yapış

Snap’in yeni ebeveyn denetimleri, yasa koyucular çocukların çevrimiçi güvenliğini sağlamak için çalışmalarını sürdürürken geliyor. Facebook muhbiri Frances Haugen, Meta platformlarının genç kullanıcılara nasıl zarar verebileceğini açıklayan dahili belgeleri sızdırdıktan sonra, en büyük teknoloji platformlarından bazıları Kongre’den önce ifade vermeye çağrıldı. YouTube ve TikTok arasında geçen Ekim ayında bir Senato komitesinden önce Snap’ten bir temsilci vardı.

Geçen yılki duruşmada, Snap’in küresel kamu politikasından sorumlu başkan yardımcısı Jennifer Stout, “Snapchat, sosyal medyanın panzehiri olarak oluşturuldu” dedi ve Snap’in kendisini Facebook ve diğer sosyal medya platformlarından nasıl uzaklaştırdığını ayırt etti.

Haugen’in açıklamaları ve sonraki duruşmalar, çocukların çevrimiçi güvenliğini sağlamak için bir dizi yasa tasarısının sunulmasına yol açtı. Geçen ayın sonlarında, bir Senato paneli, teknoloji platformlarının genç kullanıcılardan veri toplamasını ve kullanmasını kısıtlayacak iki yasa tasarısını onayladı. göre Washington post.

Bir yasa, Çocukların ve Gençlerin Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası, teknoloji şirketlerinin 13 ila 16 yaş arasındaki kullanıcıların verilerini ebeveyn izni olmadan toplamasını yasaklayacak. İkinci bir yasa olan Çocukların Çevrimiçi Güvenliği Yasası, genç kullanıcıların verilerini platformlardan kolayca silmelerine olanak tanıyan bir “silgi” düğmesi oluşturacaktır. Önlemler, milletvekilleri için çağrıda bulunan avukatların artan hareketinin ortasında onaylandı federal yasada yaş sınırlarını yükseltmek 13 yaşın altındaki çocuklar yerine 13-18 yaş arasındaki çocukların mahremiyetini kapsamak.

Snap’in Ekim ayındaki kongre duruşmasının ardından şirket, Salı günü duyurduğu Family Center aracı üzerinde çalıştığını duyurdu. bir açıklamada Sınır Geçen yıl bir Snap sözcüsü, “Genel hedefimiz, gençleri çevrimiçi güvenliklerini artırmak için doğru seçimleri yapmaları için eğitmek ve güçlendirmek ve ebeveynlerin dijital dünyada gezinmelerinde çocuklarıyla ortak olmalarına yardımcı olmak” dedi.

Ocak ayında Snap, Hızlı Ekle menüsü aracılığıyla gençlerin uygulamasında gördüğü arkadaş önerilerinin sayısını sınırlayan bir özellik başlattı. Şirkete göre, 13 ila 17 yaş arasındaki çocuklar yalnızca “o kişiyle belirli sayıda ortak arkadaşı olan” hesaplar için öneri alıyor.genel-2