Oppo Salı günü yaptığı açıklamada, ColorOS 13’ün 18 Ağustos’ta IST 4.30’da küresel olarak tanıtılacağını duyurdu. Çinli akıllı telefon üreticisi henüz ColorOS’un gelecek sürümünün kullanıma sunulması için bir program açıklamadı veya hangi akıllı telefonların güncellemeyi almaya uygun olacağını açıklamadı. Son zamanlarda şirket, ilk ColorOS 13 genel beta sürümü için test kullanıcılarını davet etti. Oppo Find X5, Find X5 Pro ve Find N için başvurular 4 Ağustos’a kadar açıktı ve Çin dışındaki test kullanıcıları da davet edildi.

Resmi ColorOS Twitter hesabı, Oppo’nun ColorOS 13 küresel lansman etkinliğini 13 Ağustos’ta IST saat 16:30’da düzenleyeceğini duyurdu. Oppo ayrıca lansman etkinliğinin şu adresten canlı yayınlanacağını duyurdu. resmi ColorOS YouTube hesabı ve heyecan. ColorOS 13, Android 13’ü temel alacak.

Ayrıca, aşağıdaki gömülü oynatıcıdan etkinliğin canlı akışını da izleyebilirsiniz.

Şirkete göre ColorOS 13 güncellemesi, Android 13’te yerleşik olarak bulunan güvenlik ve gizlilik özelliklerini entegre edecek. Ayrıca Google’ın Material You tasarımına benzer özelleştirmeler sunacak. Oppo, ColorOS’un yeni sürümünün “büyük ekranlarla en iyi deneyimi sunmak için özel olarak tasarlanmış” akıllı özelliklerle donatılacağını söyledi. Şirkete göre, yeni işletim sistemi sürümü aynı zamanda birden fazla cihaz arasında kesintisiz bağlantı sağlayacak.

Oppo, “Özlü, rahat ve sorunsuz bir Android deneyimi sunmak için işletim sistemine yepyeni bir tasarım da eklenecek” dedi. Yeni özelliklerle ilgili diğer ayrıntılar, güncellemeyi almaya uygun el cihazlarının bir listesi ve farklı bölgeler için dağıtım takvimi henüz şirket tarafından açıklanmadı.

ColorOS 13 genel beta alımı, kısa süre önce Oppo tarafından duyuruldu. Seçkin pazarlardaki üç Oppo akıllı telefonun kullanıcıları, yeni ColorOS sürümünün ilk genel beta sürümü için test ediciler olmaya davet edildi. Başvurular 4 Ağustos’ta kapatıldı. Şirkete göre, genel beta sürümü için test kullanıcıları beş gün içinde seçilecek.

Uygulamalar, Çin, BAE ve Fransa’daki Oppo Find X5 kullanıcıları için açıktı (kilitsiz modeller), bu sayede piyasaya sürülmeden önce ColorOS 13 genel beta sürümünü denemelerine izin verildi. Çin, Endonezya, Tayland, Vietnam, Malezya, Fransa (kilitsiz modeller) ve Avustralya’daki (kilitsiz modeller) Oppo Find X5 Pro kullanıcıları da davet edildi. Oppo’ya göre Çin’deki Find N kullanıcıları da ColorOS 13’e erken erişim için başvurmaya hak kazandı.


genel-8