Bir Steam Deck güncellemesi geliyor ve hayranların en sevdiği oyunlar için birkaç FFXIV düzeltmesi ve uyumluluk katmanı yaması içeriyor. Şu anda beta kullanıcılarına sunulan Proton 7.0-4, elde taşınabilir oyun bilgisayarında Square Enix MMORPG’yi iyileştirmeye yardımcı olacak, bu da daha az Hydaelyn hıçkırıkları ve titiz arayüz kurnazlıkları yaşayacağınız anlamına geliyor.

Valve’a göre, Proton 7.0-4, başlatıcıyı kullanırken otomatik ekran klavyesi desteği de dahil olmak üzere birkaç kullanışlı Steam Deck FFXIV ince ayarına sahiptir. Ek olarak, artık, yeterli depolama alanı olmadığında oyuncuların oyundan sessizce başlatılmasını engelleyen başlatıcı güncelleme sorunları için bir düzeltme var.

Final Fantasy XIV, Monster Hunter Rise ve Sid Meier’s Civilization IV gibi favoriler olarak uyumluluk tedavisi gören tek oyun değil. Güncelleme, çok oyunculu maçlardan sonra FPS oyununun çökmesini engellemeye yardımcı olacağından, bazı Call of Duty: Black Ops II tuhaflıklarını bile çözüyor.

Uyumluluk katmanının en yeni sürümünü denemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken seçtiğiniz oyunun ‘beta dalını’ etkinleştirmek. Steam Deck’te etkinleştirmek için, seçtiğiniz oyunda ‘seçenekler’ düğmesine basın ve ‘özellikler’i seçin. İçeri girdikten sonra, beta menüsünden ‘Proton 7.0-4’ü seçebilmelisiniz.

Steam Deck güncellemeleri ve yamaları açısından tüm hızıyla devam ediyor ve Valve’in gündemindeki tek madde uyumluluk değil. Vitrin devi yakın zamanda avuçiçi işletim sisteminde bir dizi ince ayar yaptı ve elden geçirme Steam Deck dock deneyimini iyileştiriyor ve bir sıcaklık uyarısı ekliyor. Bilirsiniz, buzdolabında veya fırında oyun oynayan herkes için.

Steam Deck, bu yılın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana fiziksel olarak da iyileşti, çünkü cılız cihaz artık geliştirilmiş dokunsallık ve tıklama düğmeleriyle geliyor. Dolayısıyla, Güvertenizin hala gelmesini bekliyorsanız, muhtemelen Valve elde taşınır cihazın daha iyi bir versiyonunu alacaksınız ve mevcut rezervasyonlar 2022’nin sonundan önce bile gelebilir.

Valve’i ziyaret edin Github sayfası Yaklaşan Proton 7.0-4 güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için.oyun-2