ABD ajansı, Tesla'nın tam kendi kendine sürüş olan Autopilot hakkında yanlış iddialarda bulunduğunu söyledi

bu Motorlu Araçlar Bölümü (DMV) Kaliforniya’da Elon Musk’ı suçladı tesla Otopilot ve Tam Kendi Kendine Sürüş hakkında sahte iddialarda bulunmak (FSD) özellikleri.

Ajans, dosyalamasında Tesla’nın teknolojiyle donatılmış otomobillerin özerk olarak çalışabileceğini “yanlış bir şekilde ima ettiğini” söyledi.

DMV, Tesla’nın Otopilot sayfasındaki FSD sisteminin “sürücü koltuğundaki kişi tarafından herhangi bir işlem gerektirmeden kısa ve uzun mesafeli yolculuklar yapabilmek için tasarlandığını” ve “şehir sokaklarında, karmaşık alanlarda gezinme yeteneğine sahip olduğunu” belirten bilgilere işaret etti. kavşaklar ve otoyollar.”
Ajans, Tesla’nın araçlarının otonom sürüş yetenekleri hakkında “yanlış veya yanıltıcı” iddialarda bulunduğunu iddia ederek iki ayrı şikayette bulundu.

Sürücüler, Tesla’nın otomatik park etme, otomatik şerit değiştirme ve sürücülerin bir aracı park yerinden durdukları yere çağırma yeteneği ile birlikte gelen FSD sistemi için ekstra 12.000 dolar ödemek zorunda.

“Ürün veya marka adlarını basitçe tanımlamak yerine, bu ‘Otomatik Pilot’ ve ‘Tam Kendi Kendine Sürüş Yeteneği’ etiketleri ve açıklamaları, araçların aşağıdakilerle donatılmış olduğunu gösterir. Adalar (gelişmiş sürücü destek sistemi) özellikleri otonom bir araç olarak çalışacak, ancak bu ADAS özellikleriyle donatılmış araçlar bu reklamlar sırasında olamazdı ve şimdi de otonom araçlar olarak çalışamaz,” diyor DMV doldurmada.

“Bu reklamlar aldatıcı bir uygulamadır.”

Tesla’nın ikinci çeyrek kazanç çağrısında Musk, fiyatını söyledi. FSD Beta Bu yılın sonuna kadar yükselebilir.

Musk, “FSD’nin değeri son derece yüksek ve çoğu insan tarafından iyi anlaşılmadı. FSD’nin gerçekleşeceğini varsayarsak, şu anda temelde gülünç derecede ucuz, ki bunun da olacağı” dedi.

Geçen hafta, “FSD betasının bu yıl içinde yaygın bir şekilde dağıtılması için hala çok şey izliyoruz” dedi. Kuzey Amerika.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9