Microsoft, bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyor. çevrimiçi işbirliği platform En önemli ve kullanışlı özelliklerden bazılarını daha geniş bir kullanıcı havuzuna genişletecek ekipler.

Şirketin ürün yol haritasındaki bir çift yeni giriş şunu gösteriyor: Microsoft Ekipleri ofisten arama yapan kullanıcılar yakında hem bire bir aramalar için uçtan uca şifrelemeden (E2EE) hem de toplantılara parola ile katılma olanağından yararlanacak.

İlki, Teams Rooms kullanıcılarına altın standart güvenlik düzeyine erişim sağlayacak ve üçüncü tarafların tartışmaları dinlemesini imkansız hale getirecektir. Bu arada, bir oturuma katılmak için bir toplantı kimliği ve parola kullanma yeteneği, bir konferans odasını bir toplantı için kullanmak üzere resmi olarak rezerve etme ihtiyacıyla ilişkili gereksiz güçlükleri ortadan kaldıracaktır. görüntülü toplantı.

Hibrit çalışma için Microsoft Teams

geçişten bu yana hibrit çalışmaçalışanların zamanlarını ev ve ofis arasında paylaştırdığı Microsoft, tüm çalışma konumlarını kapsayan tutarlı bir toplantı deneyimi yaratma ihtiyacı konusunda sesini yükseltti.

Örneğin, şirket, aşağıdakileri sağlamak amacıyla PowerPoint ve Teams entegrasyonuna büyük ölçüde eğildi. sunumlar odadakiler için olduğu kadar uzak katılımcılar için de ilgi çekici ve etkileşimlidir.

Ayrı olarak, şirket yeni özellikleri kullanıma sundu – örneğin: Döngü bileşenleri – asenkron işbirliğini desteklemek için tasarlanmıştır ve uzaktaki meslektaşlarla işbirliği yapmak için gereken toplantı hacmini azaltmaya yardımcı olur.

Felsefe, farklı çalışma yerlerinin yanı sıra farklı kullanıcı türlerini de kapsar. Örneğin Nisan 2022’de Microsoft, aşağıdakileri ele almak için adımlar attı: ortak sorunlar Sahada Teams kullanan işçilerle yüzleşmek müşteri servisi aramalar.

En son güncellemelerle Microsoft, Teams’i evden veya kendi masalarından çalıştıran kullanıcılar arasındaki özellik farkını kapatıyor. iş dizüstü bilgisayarı ve konferans odası donanımını kullananlar.

Yeni özellikler şu anda geliştirme aşamasındadır, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıcılara sunulacaktır. Teams Rooms çağrıları için uçtan uca şifrelemenin şu anda Ağustos ayının bir noktasında yayınlanması planlanıyor ve yeni katılma seçeneği Ekim ayının sonuna kadar izlenecek.genel-6