JRPG’ler hemen hemen her şey için kendi şartlarını yaratmayı severler. Para birimi, büyüler, yetenekler, sınıflar – adını siz koyun ve bir JRPG onu yeniden adlandıracaktır. İçinde Xenoblade Günlükleri 3, sadece daha önce bahsedilen tüm bu mekanikleri öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda iki tür para birimine de sahiptirler. Neyse ki bunlar, oyun içi para birimi ve gerçek para harcamanız gereken başka bir para birimine sahip daha yırtıcı oyunları istila eden türler değil, daha ziyade gelmesi çok daha zor olan özel bir tür.

Nopon Coin’ler sadece nadir değil, aynı zamanda mümkün olduğunca çok toplamak isteyeceğiniz çok kullanışlı bir para birimidir, ayrıca iki alt türe ayrılmıştır. yapacak bir ton şey var Xenoblade Günlükleri 3ve bu nadir madeni paralarla yalnızca belirli faaliyetler ödeme yapacak. Nopon Coins ile yapabileceğiniz her şeyi ve bunları toplamanın en iyi yolunu bilmek istiyorsanız Xenoblade Günlükleri 3rehberimize göz atın.

daha fazla okuma

Nopon Coin’ler ne işe yarar?

Bu özel madeni paraları aramaya başlamadan önce, onlardan ne kazanacağınızı bilmelisiniz. İçinde Xenoblade Günlükleri 3Nopon Coin’lerin iki temel kullanımı vardır: karakterlerinizi doğrudan yükseltmek için Nopon Coin X-Change’de takas etmek veya mücevher işçiliği için malzeme gereksinimlerini atlamak.

Nopon Coin X-Change’i bulmak için Fornis Bölgesinde gizli bir tüccar bulmanız gerekecek. Bir mağara bulacağınız Raptor Perch simgesinin yanında bölgenin doğu tarafına giderek onları bulabilirsiniz. Mağarayı keşfederken “Av Heyecanı” adlı bir göreve başlayacaksınız ve mağaranın sonuna ulaşmak için birkaç basit bulmacayı çözmeniz gerekecek. Diğer tarafa geçtiğinizde, X-Change’i bulabilir ve onunla etkileşime geçebilirsiniz.

Karakterinizi yükseltmek için para kullanmak daha da kolay. Karakter menünüze gidin ve Y Seviye atlamak istediğiniz sınıfta.

Bu paralarla çok şey yapabilirsiniz, ancak en iyi kullanımları karakterleri yükseltmek, X-Change’den güçlü öğeler satın almak ve muhtemelen mücevher işçiliğini hızlandırmaktır. Diğer kullanımlar, tam olarak bir israf olmasa da, onları elde etmek için koymanız gereken işi göz önünde bulundurarak en iyi kullanım değildir. Aynı zamanda, onları biriktirmeyin. Oyunda herhangi bir eşyanın sadece 99’unu tutabilirsiniz ve doluyken daha fazlasını alırsanız, bunlar otomatik olarak normal altın karşılığında satılacaktır.

Nopon Coins nasıl alınır

Ödülleri gösteren bir görev günlüğü.

Nopon Coin’leri almanın birkaç yolu vardır. Xenoblade Günlükleri 3, ama hepsi biraz zaman alır. Onları sandıklarda bulma şansından daha önce bahsetmiştik, ama işte bu bibloları toplamanın daha güvenilir yolları.

Dünyada ilk kez benzersiz bir canavarla karşılaştığınızda, onları yenmek için yola çıktığınız için bazı paralarla ödüllendiriliyorsunuz. Bunlar genellikle bölgedeki en zorlu düşmanlardır, bu yüzden onlara meydan okumadan önce uygun şekilde seviye atladığınızdan emin olun. Ancak, bu yöntem yalnızca ilk seferde çalışır, bu nedenle onları bu şekilde öğütemezsiniz.

Keşif sırasında iki canavar arasında bir çatışma tespit ederseniz, bir tarafa diğerine karşı yardım etme seçeneği sunulur. Bir taraf, her zaman açıkça seçmeniz gereken bir ödül olarak size Nopon Coins’i her zaman sunacaktır. Bunlar rastgele olaylar olsa da, dikkat etmeye değer.

Son olarak, tamamlama ödülü olarak Nopon Jetonları sunan tüm görevleri yapın. Her yan görev onları dağıtmaz, ancak Nopons’u içerenlerin tümü, mümkün olduğunda bunlara öncelik verir. Neyse ki, onları gerçekten yapmadan önce günlüğünüzde her bir görevin hangi ödülleri sunduğunu görebilirsiniz.


genel-19