WhatsApp’ın, insanların hesaplarını potansiyel dolandırıcılardan korumasını sağlamak için yeni bir güvenlik özelliği eklediği bildiriliyor. Bir özellik izleyiciye göre, özelliğin adı Oturum Açma Onayı ve şu anda geliştirme aşamasında. Bu, anlık mesajlaşma platformunun zaten sunduğu iki adımlı doğrulama özelliğini geliştirecek. Bu özellik sayesinde, bir kullanıcı farklı bir akıllı telefondan bir hesaba giriş yaptığında kullanıcılar WhatsApp içinde uyarılar alabilir. Son zamanlarda, WhatsApp’ın geçmiş grup katılımcılarını iOS’ta görüntüleme yeteneği eklemek için çalıştığı bildirildi.

göre bildiri WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo tarafından Meta’nın sahip olduğu anlık mesajlaşma platformu, WhatsApp beta sürümü 2.22.17.22’yi kullanıma sunuyor. Özellik izleyici, şu anda geliştirilmekte olan ve gelecekteki bir güncellemenin parçası olarak piyasaya sürülebilecek olan Giriş Onayı adlı yeni bir güvenlik özelliği tespit etti.

Söylentilere göre Giriş Onayı özelliği, rapora göre, başka bir kullanıcı hesaplarına farklı bir akıllı telefondan giriş yapmaya çalıştığında kullanıcılara bir uygulama içi uyarı gönderecek. Bildirildiğine göre, bir kullanıcı ancak hesabın halihazırda oturum açmış olduğu el cihazından onay alındıktan sonra oturum açabilecektir. Bu özelliğin, bir kullanıcının hesabının ve bilgilerinin çalınması riskini azalttığı söyleniyor.

WhatsApp zaten iki adımlı doğrulama özelliği sunuyor. Oturum Onayı özelliğinin, altı basamaklı güvenlik kodlarını istemeden paylaşmaları durumunda kullanıcıları da koruyabildiği bildiriliyor. WhatsApp özellikleri izleyici tarafından paylaşılan iddia edilen ekran görüntülerine göre, uyarı ayrıca oturum açma girişiminin yapıldığı zamanı ve ayrıca telefonla ilgili bilgileri de görüntüler.

Yakın tarihli bir rapora göre WhatsApp, iOS istemcisinin beta sürümüyle geçmiş grup üyelerini görüntüleme yeteneği eklemek için de çalışıyor. Söz konusu güncellemenin sınırlı sayıda beta test kullanıcısı için yayınlandığı bildirildi. Rapor, önümüzdeki haftalarda özelliğin daha fazla beta testçisine daha geniş bir şekilde sunulabileceğini ekledi.
genel-8