Efsanevi dövüş oyunu turnuvası EVO 2022 bugün başladı ve tabii ki, SNK, oyun dizileri hakkında bazı yeni ayrıntıları açıklamak için oradaydı. Muhtemelen en büyük haber, SNK’nın en son oyunu The King of Fighters XV’in “muhtemelen gelecek yıl” çapraz oynanacak olmasıdır. Muhtemelen oyunun tüm platformları desteklenecek.

Çapraz oyun duyurusuna ek olarak SNK, DLC olarak gelen yeni Awakened Orochi Team hakkında biraz daha ayrıntı açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu ekip Chris, Yashiro ve Shermie’nin klasik Orochi ekibinin yeni hamle ve stratejilerle alternatif versiyonlarından oluşuyor. İşte 8 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan Uyanmış Orochi Ekibi için bir fragman.

Ah, ama bilgi The King of Fighters XV ile bitmedi! SNK ayrıca Samurai Shodown’da, oyunun önümüzdeki baharda geri alma net kodu alacağına dair bir güncelleme yaptı. İşte biraz daha detay…

  • Samurai Shodown’ı geri alma net koduyla güncellemek için Code Mystics ile birlikte çalışma.
  • GGPO kullanan mevcut KoF XV çözümüne dayanmaktadır.
  • PC (Steam ve EGS), PlayStation 4, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarına geliyor.

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, Samurai Shodown’ın Switch sürümü geri alma net kodu almayacak. Switch, canlı dövüş oyunu topluluğuyla tam olarak bilinmemektedir, bu yüzden platformda rahatsız edecek kadar insan oynamadığını tahmin ediyorum.

Oh, ve bu makaleyi bitirmeden önce, siz retro hayranları için küçük bir bilgi daha – Neo Geo Pocket Color Collection Vol. 2 de yolda.

King of Fighters XV şimdi PC, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5’te mevcut. Samurai Shodown PC, Xbox Series X/S, PS4, PS4 ve Switch’te mevcuttur. SNK, hafta sonu için tamamen bitmedi – bu Pazar, KoF XV’nin bir sonraki DLC takımı ve sezonu hakkında daha fazla bilgi vaat ediyorlar.

Bu yazıda bahsedilen ürünlergenel-17