Bir açıklamada GM, Super Cruise ile çalışan rotaları genişletme planlarını duyurdu. Mevcut ağ 325.000 kilometre otoyola sahipken, yıl sonuna kadar iki katına çıkarak 650.000 kilometreye ulaşacak. Üretici, bu projenin Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da ücretsiz otonom sürüş olanaklarını genişletmeyi amaçladığının altını çiziyor.

Super Cruise daha birçok rotada çalışacak

Super Cruise, 2017’den beri General Motors araçlarına takılan bir ADAS (Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri) veya sürücü yardım sistemidir. Kendi kendini süren arabaları oluşturmak için LiDAR haritalarından, GPS’ten, radardan ve görsel sensörlerden gelen verileri kullanır.

Aynı kategoride

3D modellenmiş protein yapıları.

DeepMind: Bir yapay zeka neredeyse tüm bilinen proteinleri modelledi

2019’da Super Cruise, yaklaşık 325.000 kilometre bölünmüş otoyolda, yani medyan bariyerlerle ayrılmış çok şeritli yollarda faaliyet gösterdi. Bugün GM, bu kapsama alanını 625.000 kilometreye çıkarmak istiyor. ” Bu genişleme, Super Cruise’un ek bölünmüş otoyollarda çalışmasına izin verecek, ancak büyük haber şu ki, genişlemenin çoğu bölünmemiş otoyollarda çalışmasına izin verecek. », kayıt edilmiş David Craig, GM haritalama yöneticisi.

uyumluluk

Otomobil üreticisi, güncellemenin Cadillac CT4, CT5, Escalade, GMC Hummer EV, Sierra 1500 ve Silverado 1500’ü içeren Araç İstihbarat Platformu (VIP) sistemiyle donatılmış otomobilleri için geçerli olduğunu söylüyor. Geçen sonbaharda şirket çalıştığını söyledi. Ultra Cruise olarak adlandırılan Super Cruise’un halefi üzerinde. İkincisi, şehirde ve banliyölerde manevralar dahil olmak üzere daha fazla yardım özelliği sunacak.

GM, gelecekte bir pazar lideri olmayı umarak kendi kendine sürüş sistemine güveniyor. Ancak şirketin Tesla gibi diğer üreticileri taklit etmek için daha kat etmesi gereken uzun bir yol var.genel-16