Storytel'in geliri, sesli kitaplara artan talep nedeniyle beklentileri aşıyor

İsveçli sesli kitap akışı grubu hikaye anlatımı İskandinav ülkelerindeki büyümenin de yardımıyla, analist beklentilerinin üzerinde ikinci çeyrek geliri bildirdi, Avrupave ABD hisselerini yüzde 15 artırdı.

Çeyreklik net satışlar, bir yıl önceki 611 milyon krondan yüzde 28 artarak 781 milyon İsveç kronuna (77.16 milyon $) yükseldi. Analistler 774 milyon kron bekliyordu, sonlandırıcı veriler gösterir.

Storytel, yılın ilk yarısında yönetim revizyonu, maliyetlere daha fazla odaklanma ve 100 işten çıkarma ile yeniden yapılanmaya gitti.
Geçici CEO “Organizasyonu budamaya devam ettik” Ingrid Bojner söz konusu.

“İçinde bulunduğumuz ortamın türü, maliyet tabanımıza yakından bakmak her zaman önemli olacak, ancak büyümenin olumlu etkilerini öncelikli pazarlarımızda görüyorum.”

Bojner sonra dümeni aldı Jonas Tellander Şubat ayında istifa etti.

2.05 milyon ücretli abonesi olan şirket, Kasım ayında Audiobooks.com’u satın alarak Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş yaptı ve şu anda 700.000 kitaplık bir liste ile 25 pazarda faaliyet gösteriyor.

Storytel ayrıca, tüm yıl boyunca faiz, vergi, amortisman ve itfa payları (FAVÖK) öncesi kârının başabaş ile yüzde 3’lük kayıp arasında gerçekleşeceği tahminini yineledi.

İkinci çeyrek FAVÖK kaybı, geçen yılın aynı dönemindeki 59 milyon krondan 6 milyon krona daraldı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9