Slope mobil cüzdanına bağlı multi-milyon Solana kripto hack

multi milyon solana Yaklaşık 8 milyon dolar değerinde 8.000’den fazla cüzdanı tüketen kripto hack, Eğim mobil cüzdan uygulaması.

Eğim Finansmanı Bir açıklamada, bir Slope cüzdan grubunun ihlalde tehlikeye atıldığını ve kullanıcılara “yeni ve benzersiz bir tohum ifade cüzdanı oluşturmalarını ve tüm varlıkları bu yeni cüzdana aktarmalarını” tavsiye ettiğini söyledi.

Şirket, “İhlalin doğasına ilişkin bazı hipotezlerimiz var, ancak henüz hiçbir şey kesin değil. Topluluğun acısını hissediyoruz ve bağışık değildik. Kendi çalışanlarımızın ve kurucularımızın çoğunun cüzdanları boşaltıldı” dedi.

Solana, dünyanın her yerindeki geliştiricileri ölçeklendiren kripto uygulamaları yaratan destekleyen yüksek performanslı bir Blockchain’dir.

Solana, geliştiriciler, ekosistem ekipleri ve güvenlik denetçileri tarafından yapılan bir araştırmadan sonra, “etkilenen adreslerin bir noktada Slope mobil cüzdan uygulamalarında oluşturulmuş, içe aktarılmış veya kullanılmış gibi göründüğünü” söyledi.

Bu güvenlik açığı Solana’daki bir cüzdanda izole edildi ve Slope tarafından kullanılan donanım cüzdanları güvende kalıyor.

Solana bir tweet’te, “Bunun tam olarak nasıl gerçekleştiğinin ayrıntıları hala araştırılıyor, ancak özel anahtar bilgileri yanlışlıkla bir uygulama izleme hizmetine iletildi.” Dedi.

Solana protokolünün veya kriptografisinin tehlikeye atıldığına dair hiçbir kanıt bulunmadığını da ekledi.

Saldırı, her zaman internete bağlı olan “sıcak” cüzdanları etkiledi ve insanların kolayca token depolamasına ve göndermesine izin verdi.

Saldırı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer cüzdanları da tehlikeye attı: hayalet, solflare ve TrustWallet.

Bu yılın başlarında 1,2 milyar dolar değerlemeye ulaşan Solana merkezli bir cüzdan olan Phantom, “Solana ekosisteminde bildirilen bir güvenlik açığının dibine ulaşmak için diğer ekiplerle yakın bir şekilde çalıştığını” söyledi.

Cüzdan geliştiricisi, “Şu anda ekip bunun Phantom’a özgü bir sorun olduğuna inanmıyor” dedi.

Solana’ya yapılan saldırı kripto para hizmeti olarak geldi Göçebe Bilgisayar korsanlarının birkaç saat içinde şirketten yaklaşık 200 milyon dolarlık dijital fonu boşaltmasıyla “kaotik” bir saldırıya uğradı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9