Salesforce, Çin’deki faaliyetlerini desteklemek için Hong Kong’daki ofisinin kapatıldığını duyurdu. Sözcünün TechCrunch’a yaptığı açıklamaya göre, Amerikan CRM devi, Alibaba ile olan ortaklığını güçlendirerek optimize etmek istiyor ” bölgeye daha iyi hizmet verebilmek için ticari yapısını “. Programda şirket, pozisyonları ortadan kaldırmayı ve yeni fonksiyonlar oluşturmayı planlıyor.

Salesforce kendini Çin’de yeniden konumlandırıyor

Hong Kong’daki ofisinin kapanmasının ardından Salesforce, faaliyetlerini yönetmek ve Çin’deki varlığını genişletmek için Alibaba ile ortaklığını güçlendirme kararı aldı. Alibaba, 2019’dan beri Çinli kurumsal müşterilere Salesforce yazılımı dağıtıyor. Bugün Salesforce, yeni kilit pozisyonlar açarak bu işbirliğini pekiştirmeyi planlıyor ” diğerlerini ortadan kaldırırken “.

Aynı kategoride

Starbucks

Starbucks: Web3 sadakat programı geliyor

Salesforce, Hong Kong şubesinin feshi yoluyla satış ve hesap yönetimi rollerini azaltacak. O zamandan beri, Guangzhou City’de bir ürün yönetimi yöneticisinin yanı sıra kıdemli bir yazılım mühendisini işe aldı.

Bölgeye daha iyi hizmet

Salesforce, Çin’de bulunan çok uluslu şirketlere e-ticarete ayrılmış uygulama tasarım hizmetlerine ve ürünlere erişim sağlıyor. Tüccarları rahatlatır ve çok pahalı malzeme ve işçilik yatırımlarını engeller.

Salesforce Social Commerce, Amerikan devi ile Alibaba arasındaki işbirliğinden doğan ticari sıçrama tahtalarına bir örnektir. 2021’de piyasaya sürülen bu platform, çevrimiçi satışları artırmak ve Çin’deki ticaret ekosistemi için gereken ölçeklenebilirlik düzeyini desteklemek için tasarlandı.

Salesforce etkinliklerinin yakın zamanda yeniden düzenlenmesi ayrıca cevaplar ülke tarafından dayatılan standartlara uyma ihtiyacı. Gerçekten de Çin, bazı teknoloji şirketlerini piyasadan çıkmaya iten verilerin işlenmesini kontrol etmek için çok sayıda kural benimsedi.genel-16