MSI markalı Intel Arc A380 ekran kartı internette ortaya çıktı. Üç büyük AIB’den birinin ilk örneğidir. Bu nedenle, kart ayrı bir perakende ürün olarak mevcut olmasa da, yalnızca önceden oluşturulmuş MSI sistemlerinde bir bileşen olarak bulunsa da önemli bir bulgudur.

MSI’ın Arc A380 grafik kartı şeklindeki ilk Intel grafik kartı, düşük profilli veya LP modelidir. 75W tasarımı için uygun bir seçim gibi görünüyor. Nvidia ve AMD GPU’lu önceki MSI LP tasarımlarına baktık ve birçoğu iki küçük fan kullanıyor olsa da, soğutma örtüsü tasarımı Intel Arc için yeni. Hoş bir şekilde şekillendirilmiş ancak minimal ve Intel’in tasarımda bir eli olup olmadığını merak ediyoruz.

MSI, bir Arc A380’i referans GPU ve bellek saatleriyle birlikte gönderen ilk AIB’dir. Muhtemelen 75W TDP’ye yapışmasına yardımcı oldu ve tamamen veri yolu destekli olduğu anlamına gelebilir (PSU’nuzdan ekstra bir güç konektörüne ihtiyaç duymaz). Durum böyleyse, ancak MSI’ın teknik özellikleri bunu doğrulamıyorsa, yedek güç konektörü olmayan bilgisayarları yükseltenler için iyi bir seçim olabilir. Gunnir ve ASRock’un önceki A380 tasarımları, ek bir 8 pinli güç konektörüne ihtiyaç duyuyordu.

(İmaj kredisi: MSI / JD)

MSI Arc A380 LP’nin rakiplerinin OC örneklerinden daha yavaş performans göstermesini bekliyoruz. Örneğin, GPU’su Gunnir’den %20 ve gördüğümüz ASRock modellerinden %10 daha yavaş çalışıyor.genel-21