Hoşgeldiniz TechCrunch Exchange, haftalık bir başlangıçlar ve pazarlar bülteni. Adını aldığı günlük TechCrunch+ sütunundan ilham almıştır. Her cumartesi gelen kutunuzda olmasını ister misiniz? Buradan kaydolun.

Genç girişimler, kişisel bir dokunuşla üstün müşteri hizmetleri sunarak, genellikle ilk benimseyenleri heyecanlandırır. Öte yandan, birçok Büyük Teknoloji şirketi, herhangi bir sorunla karşılaştığında ele alınması oldukça zordur. Bunun neden olduğuna ve yakın zamanda değişip değişmeyeceğine bakalım. – Anna

Yüzü olmayan

Yazar ve mühendis Gergely Orosz, “Müşteri şikayetlerini geniş ölçekte ele alma çoğu teknoloji şirketinde başarısız” yazdı bir blog yazısında.

Birçok teknoloji çalışanı gibi, Orosz da Skype ve Uber’de çalışırken müşteri hizmetleri mücadelelerini ilk elden öğrendi: “LinkedIn profilinizi yeni iş için günceller güncellemez, arkadaşlarınızın arkadaşlarından sorunlarından birini çözmelerini isteyen mesajlar almaya başlarsınız. ”

İnsanlar bir sorunla ilgili olarak teknoloji şirketlerinde kendilerine yardımcı olabilecek bir bağlantı bulmak için çaresizlerse, bunun nedeni bir insanı döngüye sokmanın ne kadar zor olduğudur. Meta bunun açık bir örneğidir: “Facebook ve Instagram, sayıları sıfıra yakın bir yardım masasıyla günde yaklaşık 3 milyar kullanıcıya hizmet veriyor” Wall Street Journal rapor edildi.

genel-24