4 Ağustos'ta bir turist Fagradalsfjall'ı ziyaret ediyor.

4 Ağustos’ta bir turist Fagradalsfjall’ı ziyaret ediyor.
resim: Jeremie Richard (Getty Resimleri)

İzlanda’da bir yanardağ kustu son birkaç gündür lav ve Seyirciler telefonlarını açtı Mükemmel atış için, ziyarete teşebbüs eden üç turist yaralandı.

Fagradalsfjall, İzlanda’da şu anda ülkenin başkenti Reykjavik’in yaklaşık 18.6 mil (30 kilometre) güneybatısında patlayan bir yanardağdır. Ülkenin jeolojisi göz önüne alındığında İzlanda’daki patlamalar nadir değildir ve Fagradalsfjall Çarşamba günü patlamaya başladığında, hızla bir varış noktası haline geldi. Ama İzlanda’ya göre Sivil Koruma ve Acil Durum Yönetimi Daire Başkanlığı, aramalarında üç turist yaralandı Çarşamba gecesi yanardağı ziyaret etmek için. Bir turist volkana 5 mil (8 kilometre) yürüyüş boyunca kırık bir ayak bileği yaşadı. Diğerlerinin yaraları açıklanmadı.

Departman sözcüsü, “İnsanlara bunun muhteşem olduğunu ve benzeri olmadığını bildiğimiz halde dikkatli olmamız gerektiğini ve gitmeden önce hazırlıklı olmamız gerektiğini söylüyoruz” dedi. Hjordis Gudmundsdottir New York’a söyledi Zamanlar. “İnsanlar dikkatli olmalı, iyi kıyafetler ve iyi ayakkabılar giymelidir. Bunu hem İzlandalılara hem de yabancı dostlarımıza anlatmaya çalışıyoruz.”

İzlanda’nın Keflavik havaalanındaki yolcular, havaalanı sadece 12,5 mil (20 kilometre) uzaklıkta olduğu için Fagradalsfjall’ın patladığı haberiyle karşılaştıklarında endişeliydiler. Ancak İzlanda hükümeti, volkanik patlama nedeniyle İzlanda’ya giriş ve çıkışların kesintiye uğramayacağını belirten bir basın açıklaması yaptı.

Benzer şekilde, patlama tipik olarak meydana gelen bir çatlak patlaması olduğundan yerel topluluklara ve şehirlere yönelik tehdit düşüktür. boyunca İzlanda’nın uzun volkanik delikleri ve görür Lav, bir patlamadan çok bir sızıntıyla ortaya çıkar. Bu püskürmeler, koni püskürmelerinden çok daha az dramatiktir. ve çok az veya hiç volkanik kül üretme eğilimindedir.genel-7