Apple’ın iPad 2022 olarak da adlandırılan yaklaşmakta olan 10. nesil iPad’i, ilk render görüntülerinde ortaya çıktı. Yayınlanan görüntüler, Apple’ın temel iPad’inden gelecek çeşitli değişikliklere işaret ediyor. Ancak USB-C’nin ilk olarak iki ay önce bildirilen Lightning konnektörünün yerini alıp almayacağı henüz doğrulanmadı.

  • Yeni görüntüler, 2022 iPad’in daha ince ve daha kısa bir profile sahip olacağını gösteriyor.
  • Apple, yeni iPad’i bir USB-C bağlantı noktasıyla donatabilir.
  • 2022 iPad’in A14 yonga seti ve 5G bağlantısına sahip olması bekleniyor.

Dergi MySmartPrice bir sonraki iPad’in render görüntülerini yayınladı. Üst ve alt kenarlar, geçen yılki 9. nesil iPad’den daha ince görünüyor. Touch ID’li ana sayfa düğmesi ve ekranın diğer tarafındaki öne bakan kamera hala altta. Ayrıca, sadece kaba görüntülere bakarak ekran boyutundaki artışla ilgili söylentilerin doğru olup olmadığı da belli değil.

Render görüntüleri üzerinde iPad 2022.

2022 iPad, ana sayfa düğmesini koruyacak ancak daha düz kenarlara sahip olacak / © MySmartPrice

Tabletin arkasında sıra dışı, oval bir kamera adası var. Daha büyük dairenin kamera sensörünü temsil ettiğini, küçük deliğin ise bir mikrofon konektörü olabileceğini varsaymak mantıklıdır. Daha da önemlisi, iPad 2022’nin kenarları düz kenarları ve yuvarlatılmış köşeleri ile iPad mini 6’ya benziyor. Hem ses seviyesi rocker hem de güç düğmesi de daha düz. Ayrıca kaynak, cihazın daha ince ve daha kısa olacağından bahsetmişti.

Yeni kamera çıkıntılı iPad 2022.

Yeni bir kamera tümseğine sahip iPad 2022 / © MySmartPrice

Yaklaşan iPad’in sonunda Lightning standardından sapıp sapmayacağını söyleyemeyiz. Çünkü bağlantı hala kırmızı bir işaretle kaplıdır. Ancak en son iPad Pro tabletleri daha çok yönlü USB-C ile geldiğinden, Apple’ın tescilli konektöründen uzaklaşması yalnızca uygundur.

iPad 2022’nin daha fazla özelliği ve bulunabilirliği

2022 iPad, önceki modele kıyasla daha yüksek performans ve daha uzun pil ömrü sağlayan daha hızlı bir A14 yonga setine sahip olacak. Apple’ın bir sonraki iPad serisini Eylül veya Ekim aylarında tanıtması bekleniyor. Ayrıca, iPadOS 16 lansmanının Ekim ayına kadar ertelenmesi bekleniyor, bu nedenle şirketin yazılım ve donanım sürümlerini birbirine bağlaması mantıklı.genel-27