Intel Meteor Lake’in gelecek yıla kadar gelmesi beklenmiyor, ancak raporlar, 14. nesil en iyi oyun CPU yarışmacısı için daha da uzun süre beklememiz gerektiğini gösteriyor. Haber, ürün tasarımı ve süreç doğrulama sorunlarının fısıltıları eşliğinde, oyun bilgisayarı çipinin piyasaya sürülmesini geri iten seri üretim sorunlarına dair söylentileri takip ediyor.

Göre Trendforce, Intel Meteor Lake CPU seri üretimi başlangıçta 2022’nin ikinci yarısı için planlanmıştı, ancak tasarım ve süreç doğrulama sorunları nedeniyle 2023’ün başlarına ertelendi. Bilinmeyen nedenlerden dolayı, 14. nesil çip artık ek gecikmelere maruz kalıyor ve mavi ekip, 2023 TSMC N3 siparişlerini görünüşte iptal etti.

Intel Meteor Lake söylentisi şimdiden şirketin dikkatini çekti. AnandTech EIC Ryan Smith PR’ların çiplerin 2023’te geleceği konusunda ısrar etmek için bir not gönderdiğini söylüyor. Tabii ki, teknoloji devinin sorunları CPU’ları aşıyor, çünkü hala birden fazla Intel Arc grafik kartının piyasaya sürülmesini bekliyoruz, bahsetmiyorum bile GPU’lar hala Çin’in dışına çıkmadı.

Sıradan bir PC oyuncusuysanız, Meteor Gölü hakkında endişelenmek için çok erken, çünkü Intel Raptor Lake şirketin CPU gündeminde bir sonraki sırada. Bununla birlikte, gelecekteki üst düzey yapıları planlamaya çalışan bir meraklıysanız, işlemcinin üretim belirsizliği bir sıkıntı olabilir.

Intel Raptor Lake potansiyel olarak Alder Lake’den daha pahalı olacak, ancak 13. nesil bir i9 CPU en hızlı tek çekirdekli çip olabilir. Doğal olarak bu, Meteor Lake’in sonunda geldiğinde doldurması gereken büyük ayakkabılar olacağı ve AMD Zen 4’e meydan okumak için hızlı olması gerektiği anlamına geliyor, çünkü Ryzen 7000 yol haritası Team Red’in gelecekteki oyun bilgisayarı çabalarını zaten özetliyor.oyun-2