Birçok kuruluş operasyonlarını buluta kaydırırken, güvenlik ekipleri görünürlük, veri güvenliği, uyumluluk ve veri ihlalleri gibi birden çok güvenlik sorunuyla boğuşuyor.

Dark Reading’in 2021 Stratejik Güvenlik Anketinden elde edilen veriler, güvenlik ekiplerinin güvenlik politikalarının uygulanması, bulutta depolanan verilerin görünürlüğü ve bulut hizmeti sağlayıcılarını hedefleyen açıklardan yararlanma sayısı konusunda 2020’ye göre daha az endişeli olduğunu gösteriyor. anket, 2021’de, bulut hizmeti sağlayıcılarının bir ihlali tespit edemeyeceklerinden ve 2020’de olduğundan daha fazla bulut ihlali rapor edildiği gerçeğinden daha fazla endişe duyuyordu.

Siber güvenlik uzmanları 2022’de hangi konularla daha çok ilgileniyor? Dark Reading’in öğrenmek istediği şey bu. bu yılki Stratejik Güvenlik Anketi (ankete ulaşmak için tıklayın).

Geçen yılki rapor, kuruluşların artık bulut hizmeti sağlayıcılarının hizmet düzeyinde güvenlik garantileri sağlayamayacağından endişe etmediğini gösterdi. Bu iyi birşey. Daha az insan hala bulutun güvenli olmadığını düşünüyor. Ancak artan sayıda bulut ihlali, bu kuruluşların bir olay olması durumunda servis sağlayıcının onlarla nasıl çalışacağı konusunda endişe duymasına neden oluyor.

Dark Reading’in 2022 Stratejik Güvenlik Anketi hala açık – görüşlerinizi memnuniyetle karşılıyoruz.

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. E-posta gelen kutunuza günlük veya haftalık olarak teslim edilir.

Abone olmaksiber-1