Zamanı EVO 2022ve dünyanın en büyük dövüş oyunu turnuvası gerçekleşirken, bir sürü dövüş oyunu haberi yayınlanıyor. Arc System Works, Guilty Gear Strive için PlayStation 4/5 ve PC platformlarında çapraz oyun eklemeyi tamamen planladıklarını bir kez daha doğruladı. Geliştirici ayrıca PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro’nun iki katı olan PlayStation 5’teki giriş gecikmesini iyileştirmeyi taahhüt ettiğini belirtti. Arc System Works, PC’de GGST eşleşmelerini başlatmak için bağlantı süresini azaltmak için de çalışacağını belirtti.

Crossplay girişimini başlatmak için 2022 Sonbaharında yaklaşan bir beta testi yapılacak. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği konusunda bir tarih yok. Bu süre zarfında Guilty Gear Strive için yeni bir karakter de yayınlanacak.

Bunu takiben, Kış 2022’de oyun, oyunun şiddetle ihtiyacı olduğunu düşündüğüm yeni bir denge yaması görecek. Kimin sinirlendirildiği veya parlatıldığı hakkında henüz bir haber yok. Ardından 2023’te GGST’ye eklenen iki ek karakter ve aşama daha göreceğiz. Bu karakterlerin kim olduğuna gelince, henüz herhangi bir bilgi paylaşmıyorlar.

Ark Sistemi Çalışmaları 2022 - 2023 Yol Haritası

Arc System Works, diğer birkaç dövüş oyununda yer almasına rağmen, kendini Guilty Gear Strive’a tamamen adamıştır. Bu oyunlardan biri, bir dizi soruna rağmen dövüş oyunu sahnesini fırtına ile alan DNF Duel. Son birkaç güncelleme, üç yeni karakter ekledi; Ahit, Baiken ve Jacko. Bu aynı zamanda bir dengeleme yaması da dahil olmak üzere bir dizi karakter değişikliği getirdi.

Yazar hakkında






oyun-4