Pixel katlanabilir sesler… garip. Google, bir süredir katlanabilir akıllı telefonlar üzerindeki etkisini geliştiriyor ve şimdiden birçok bilgi sızdırıldı. Bununla birlikte, cihazın adının ne olacağını hala bilmediğimiz için neredeyse kesin bir şey yok (çoğu söylenti, Pixel Fold veya Pixel Notepad olarak adlandırıldığını gösteriyor). Bu seferki en yeni ipucu, Pixel katlanabilir akıllı telefonun kameralarıyla ilgili. Orijinal sızıntı, önde gelen bir Çinli bahşişçi olan Digital Chat Station’dan geliyor ve Weibo’da ilk kez yayınlandı. O zamandan beri Android Authority tarafından kapsanmıştır. özel bir makale.

Ucuna göre Pixel katlanabilir, yatay olarak katlanacak (Galaxy Fold serisinde olduğu gibi dikey olarak değil). İç ekran köşeden köşeye olacak ve delik deliği olmayacak. Ekran altı kamera bekliyorsanız, bir sürprizle karşı karşıyasınız.

Samsung Galaxy Z Fold 3’teki selfie kamerasının aksine Pixel katlanabilir, iç ekranın çerçevesine yerleştirilmiş, çerçeveye monte bir selfie kamerasına sahip olacak. Bu duyulmamış bir tasarım çözümü değildir, ancak hiçbir şekilde yaygın değildir.

Bu, Pixel katlanabilir’in kesinlikle delikli bir kameraya sahip olmayacağı anlamına gelmez – tam tersine. Bu tam anlamıyla anlaşılmalıdır. Delikli kamera sadece cihazın dış ekranında olacak ve merkezi olarak konumlandırılmalıdır.

Bu kamera yerleştirme çözümleri, yatay katlama ve Google’ın katlanabilir özelliğinin daha küçük boyutuyla (referans olarak, akıllı telefonun boyut olarak Galaxy Z Fold’dan daha fazla Find N’ye benzeyeceğini iddia ediyor) birleştiğinde çok ilginç bir resim çiziyor. Görünüşe göre Google’ın Pixel Fold, Notepad veya adı ne olursa olsun, sıradan katlanabilir olmayacak.telefon-1