Girişimin Xbox ve PC için Perfect Dark Reboot’unun geliştirilmesinin oldukça iyi olduğu söyleniyor.

En azından, Windows Central’dan Jez Corden’ın son zamanlarda duyduğunu söylediği şey bu. İçinde en son Xbox Two Podcast’i Rand al Thor ve Jez Corden’dan ikili, Microsoft’un The Initiative’i hakkında konuştu ve Corden, yakın zamanda birisinin stüdyonun yaklaşmakta olan Perfect Dark yeniden başlatması hakkında kendisine ulaştığını söyledi.

“Şu anda Girişim orada ve çünkü onlardan hiçbir şey görmedik, sadece gördük, sadece stüdyoların ayrıldığını ve bunun gibi şeyleri duyduk ve komik bir şekilde bu listeyi yaptığımda, biri gerçekten bana ulaştı ve Perfect Dark’ın gerçekten çok iyi gittiğini söyledi.”

Podcast’te daha fazla ayrıntı paylaşılmadı, ancak yine de duymak ilginç, özellikle de son zamanlarda çok sayıda çalışanın Microsoft’un en üst düzey stüdyosundan ayrıldığına dair oldukça fazla rapor olduğu için. Geçen yılın sonlarında bildirildiği gibi, Perfect Dark Reboot, The Initiative ve Crystal Dynamics’in ortak bir çabası olacak, ancak son söylentiler, Perfect Dark söz konusu olduğunda arabayı çekenin Tomb Raider stüdyosu olduğunu öne sürüyor.

Perfect Dark for Xbox ve PC, resmi olarak Aralık 2020’de duyuruldu. Aşağıda, The Initiative başkanı Darell Gallagher’ın duyuru üzerine yeniden başlatma hakkında söylediğini göreceksiniz:

İki yıl önce Santa Monica, The Initiative’de yeni bir Xbox Game stüdyosunun kurulduğunu duyurduk ve bugün The Game Awards’da ilk projemiz Perfect Dark’ı duyurduk. Perfect Dark ile yakın gelecekte bir dünyada geçen bir gizli ajan gerilim filmi sunmayı amaçlıyoruz.

The Initiative’de, endüstrinin dört bir yanından hikaye anlatma, dünya inşa etme ve unutulmaz oyun deneyimleri yaratma tutkusunu paylaşan en yetenekli oyun yapımcılarından bazılarını bir araya getirerek Perfect Dark ekibini kurduk. Oyun tarihinin en sevilen IP’lerinden birini yeniden hayal etmek için Xbox Studios’un tam desteğiyle, ilk fikirlerimizden bazılarını paylaşmaktan daha heyecanlı olamazdık. Gelecek neslin vaadini yerine getirmek için çok çalışıyoruz oyun yapımından.

Her zaman olduğu gibi, Perfect Dark hakkında daha fazla bilgi gelir gelmez sizi güncelleyeceğiz.genel-17