Microsoft, Windows 10 işletim sistemine pin korumalı baskı getiriyor – aslında Windows 11’de ilk kez sunulan bir özellik.

Teknoloji devi, yakın gelecekte işletim sistemleri arasında paylaşılacak olan Windows 10’dan köprülemeyi daha doğal hale getirmek için Windows 11’den getirmeyi planladığı “kapsamlı bir dizi özelliğe” sahip.

Windows 11 (ve şimdi Windows 10) kullanıcıları, özellikle yoğun ofislerde ve işyerlerinde çift çıktıları önlemek için bilgisayarlarına bir pin ayarlayabilir. Dosya(lar) sadece bu pin yazıcıya girildiğinde yazdırılacaktır.

Windows 10’da pin korumalı yazdırma

Hareket sadece artan güvenlik ve mahremiyetle bağlantılı değil, aynı zamanda çevreye duyarlı bir çağda kağıt israfını da azaltmalıdır.

Kurumsal müşteriler ayrıca Windows 10’a köprülenen yazdırmayla ilgili bir özelliğe sahip oluyor: Print Support App, yeni özellikleri desteklemek ve iş yerlerinin ek sürücüler yüklemeye gerek kalmadan iş akışlarını yazdırma deneyimine yazdırması için tasarlandı.

Windows 11 kullanıcıları ayrıca, işletim sisteminin rahatsız etmeyin modu için odak yardımına değer vererek, kullanıcıların rahatsız etmeyin durumundan bağımsız olarak önemli, zamana duyarlı bildirimleri almaya devam etmelerini sağlar.

Windows 11 yazdırma ve rahatsız etmeyin özellikleri, şu anda Sürüm Önizleme Kanalında test için mevcut olan 19044.1806 yapı numarasıyla Windows 10’a gidiyor.

Şu anda, bu yılın Haziran ayından bu yana test aşamasında olan bu yapının ne zaman yaygın olarak kullanıma sunulacağına dair bir haber yok, ancak aşağıdaki eklemeler ve düzeltmelerin tam listesine göz atabilirsiniz. Windows blog sitesi (yeni sekmede açılır).

Aracılığıyla Windows En Son (yeni sekmede açılır)genel-6