Belki Elon Musk Twitter ile bir mahkeme savaşı istemiyor? Avukatlarına, platformu satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmayı neden artık sürdürmek istemediğine dair 165 sayfalık bir tartışma başlattıktan sonra, Musk, işleri halka açık bir şekilde – belki de Tesla hayranları, Dogecoin hodlers’tan oluşan bir jüri önünde, ve Twitter takipçileri arasında potansiyel Mars sömürgecileri – Twitter’ın sözde bot sorununun dibine ulaşmak için.

“Bu vesileyle meydan okuyorum @paraga Twitter bot yüzdesi hakkında kamuya açık bir tartışmaya ” Musk ilan ediyor forumunun tüm 102 milyon üyesine. “Twitter’ın günlük %5’ten az sahte veya spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasına izin verin!”

Musk, tweeti hemen profiline sabitledi ve ardından takipçilerine anket yaptı Twitter’ın aylık aktif kullanıcılarının yüzde beşinden daha azının “sahte/spam” olduğuna dair argümanına inanıp inanmadıklarıyla ilgili. İki seçenek, üç robot emojisiyle “Evet” (bu seçeneği seçen kullanıcıların aynı zamanda bir bot olduğunu çok akıllıca ima eder) veya “Lmaooo hayır”dır.

Şimdiye kadar, kullanıcıların yüzde 67,2’si “Lmaooo hayır” seçeneğini seçti. Anket Pazar günü sona erecek ve sonuçları neredeyse kaçınılmaz olarak Musk’ın lehine çarpıtılacak. Gerçek ihtilafın (gerçek bir yargıç ve jüri önünde) sadece birkaç ay içinde mahkemede görülmesi planlandığından, bu son numaranın Agrawal veya Twitter başkanı Bret Taylor’dan doğrudan bir yanıt alması pek olası görünmüyor.

Twitter’ın avukatları, şirketin Musk’ın bot suçlamaları hakkında ne düşündüğünü zaten ortaya koydu (Twitter, Musk’ın bazı kişilerden aldığını iddia ediyor). Botometre adlı site) kendine ait ağır bir dosyada, bu tweet’lerine yoğun bir şekilde atıfta bulundu ve bugünün seçimini içerecek şekilde güncellenebilir. Tabii ki, onlar sadece şirket yasaları ve sözleşmelerinde uzmanlar – mem’ler, alıntı tweet’ler ve anketler aracılığıyla yürütülen bir argümanı sallamak için gerekenlere sahip olmayabilirler.

genel-2