Ödüllü distopik belge gerilim oyunu Evraklar Lütfen ilk çıkışından dokuz yıl sonra artık akıllı telefonlarda kullanılabilir. Oyunu adresinden indirebilirsiniz. Apple Uygulama Mağazası ve Google Oyun mağazası bugünden itibaren 4,99$’a.

Papers, Please, sayısız ahlaki ikilemle karşı karşıya kalan bir sınır kontrol ajanı olarak oynadığınız, kurgusal komünist Arstotzka eyaletinde geçiyor. Oyun, göçü çevreleyen gerçek dünya sorunlarına değinirken oyuncuları kendi algı önyargılarıyla yüzleşmeye zorluyor.

Oyunun açıklamasında “Göç müfettişi olarak göreviniz, Grestin’in Arstotzkan tarafına Kolechia’dan giren insanların akışını kontrol etmektir” diyor. “İş arayan göçmen ve ziyaretçiler kalabalığı arasında gizli kaçakçılar, casuslar ve teröristler var. Yalnızca gezginler tarafından sağlanan belgeleri ve Kabul Bakanlığı’nın ilkel inceleme, arama ve parmak izi sistemlerini kullanarak, Arstotzka’ya kimlerin girebileceğine ve kimlerin geri çevrileceğine veya tutuklanacağına karar vermelisiniz.”

Papers, Please, indie oyun geliştiricisi tarafından oluşturuldu. Lucas Papa ve onun yapım şirketi 3909 LLC aracılığıyla yayınlandı. Oyun Ağustos 2013’te Microsoft Windows ve OS X için, Linux için Şubat 2014’te, iOS için Aralık 2014’te iPad ve Aralık 2017’de PlayStation Vita için piyasaya sürüldü.

Oyun piyasaya çıktığında olumlu karşılandı ve video oyunlarının bir sanat formu olarak gösterilmesi olarak görülüyor. Papers, Please, Strateji ve Simülasyon kategorileri için BAFTA oyun ödüllerini aldı ve en son Dijital Hikaye Anlatımı alanında Peabody Ödülü’nü kazandı.

Pope, oyunun akıllı telefon versiyonunun güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü ve oyunu mobil cihazlarda oynanabilir hale getirmek için tasarlanmış küçük değişiklikler içerdiğini tweetledi. Zaten iPad uygulamasına sahipseniz, iPhone uygulamasına ücretsiz olarak erişeceksiniz, diyor.

genel-24