Blok hisseleri, kripto kışının üç aylık sonuçları azaltmasının ardından düşüyor

Jack Dorsey liderliğindeki hisseler Engellemek Bitcoin üzerine büyük bahis oynayan bir dijital ödeme firması olan Inc., şirketin kripto para birimlerine olan ilginin azalması nedeniyle üç aylık sonuçlarda bir kayıp bildirmesinin ardından piyasa öncesi ticarette yaklaşık yüzde 7 düştü.

San Francisco, California merkezli şirket, ET 6:20’ye kadar piyasa değerinden yaklaşık 3,5 milyar doların silindiğini gördü. Hisse senetleri bu yıl yüzde 44’ten fazla düştü.

Block, geçen yılki 40 sentlik kâra kıyasla ikinci çeyrekte hisse başına 36 sentlik bir kayıp bildirdi ve işe alımları yavaşlattığını ve 2022 yatırım hedefini 250 milyon dolar azaltacağını söyledi.

“Harcamaları kısma eylemi, SQ’nun potansiyel olarak daha zayıf bir büyümeye hazır olduğunu gösteriyor.” JP Morgan analistler bir not yazdı.

Bununla birlikte, aracı kurum, çeyrekte 150 milyon dolar brüt kar getiren şimdi al, sonra öde işinden temel kazanç potansiyelini öne sürerek hisse senedi için “fazla kilolu” notunu ve 107 dolarlık fiyat hedefini korudu.

Yüksek enflasyon ve Federal Rezerv’in para politikasını sıkılaştırması riskli varlıklarda bir satışa yol açtığından, bitcoin ve diğer dijital para birimleri üzerindeki yatırımcı coşkusu bu yıl azaldı.

Bu, geçen yıl güçlü kazançlar elde etmek için bitcoin çılgınlığını sürdüren Block gibi şirketlere zarar verdi.

Block’un bitcoin brüt karı – ya da şirketin kripto para birimini alıp satmanın yayılmasından kazandığı – bir yıl önceki 55 milyon dolardan çeyrekte yüzde 24 düşerek 41 milyon dolara düştü.

BTIG analistlerine göre, “Baskıdan önceki sekiz işlem seansında hisseler neredeyse yüzde 35 arttı. Şirketin bu artışın devam etmesi için neredeyse kusursuz bir rapor hazırlaması gerekiyordu.”

Jeffery ve RBC Sermaye PiyasalarıAncak, Block’un maliyetleri düşürme kararının zorlu bir ekonomik ortamla başa çıkmak için güçlü bir şekilde konumlanacağını söyleyerek fiyat hedeflerini yükseltti.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9