Eski Başkan Barack Obama ve Michelle Obama, belgesellerini kutlamak için Martha’s Vineyard Afro-Amerikan Film Festivali’nin açılış gecesinde izleyicileri şaşırttı Azalan.

Çift, Higher Ground Productions’ın 2022 Sundance Film Festivali’ndeki galasından sonra aldığı ve bu yıl Netflix aracılığıyla vizyona girecek filmi tanıtmak için Cuma günkü etkinliği ziyaret etti. Yönetmen Margaret Brown’ın Katılımcı Medya’dan gelen filmi, Alabama’da küçük bir topluluk olan Africatown sakinlerine odaklanıyor ve Afrika’dan ABD’ye yasadışı olarak esir getirdiği bilinen son köle gemisi Clotilda’nın torunları olarak ortak bir tarihe sahipler. Geminin sırrı, son yıllarda deniz arkeologları tarafından doğrulanan asırlık bir açık sırdı.

gelen bir girişten sonra Azalan baş yapımcı Ahmir “Questlove” Thompson ile birlikte Obama ailesi Edgartown, Massachusetts’teki Harbour View Hotel’de sahne aldı. Michelle kalabalığa film hakkında şunları söyledi: “Bizimle hemen konuştu, bu yüzden katılan herkese desteğimizi göstermek için burada olduğumuzdan emin olmak istedik.”

Filmin, kişisel bilgileri ve topluluk tarihini genç nesillerle paylaşmanın önemini hatırlattığını açıkladı. “Ne Azalan Michelle, bize hikayelerimizi gençlerimize anlatmamız gerektiğini hatırlatıyor” dedi. “Bizler olmalıyız. Acımızı sessiz tutma geleneğini takip edemeyiz. Çünkü bu filmin bize gösterdiği şey, hikayelerimizin bizi görmemizi sağlayan güç olduğu.”

Barack ayrıca, projenin ekibi ve festival kurucuları Floyd ve Stephanie Rance olan Netflix’e teşekkür ettiği podyumda da bir dönüş yaptı. bu Vaat edilmiş topraklar Yazar, “hikayelerin önemine, kimin hikâye anlattığına, hangi hikâyelerin geçerli ve hangi hikâyelerin iskonto edildiğine vurgu yapmıştır. Bu festivalin güçlerinden biri ve Rance’lerin yaptığı iş, zamanın akışında çok sık kaybolan hikayeleri ortaya çıkarmaktır. Çünkü herkesin hikayesinin önemli olduğuna inanıyoruz.”

onun incelemesinde Azalan, Hollywood Muhabiri eleştirmen Lovia Gyarkye, onu “perçinleyici bir izlenimci doktor” olarak övdü.

Martha’s Vineyard Afro-Amerikan Film Festivali 5-13 Ağustos’ta düzenleniyor.sinema-2