Apple, tutarlılığı ile bilinen bir markadır. Cupertino şirketi ile neredeyse hiç sürpriz yok, rafine ediyor ve mükemmelleştiriyor ve bunu kendi özel hızında yapıyor.

Bu yüzden Apple’ın temposunda en ufak bir bozulma olduğunda bile haber oluyor. Bu sefer de durum farklı değil. İçeriden öğrenilen kaynaklara göre Apple, iPadOS 16’nın piyasaya sürülmesini Ekim ayına kadar erteliyor.

Alışılmadık hareket, Apple’ın neredeyse her zaman Eylül ayında yeni iPhone serisinin piyasaya sürülmesiyle yazılım güncellemeleri yayınlama geleneğinden bir kopuşu işaret ediyor. Ayrıca, yazılım sürümünü, Ekim/Kasım civarında gelmesi beklenen yeni iPad’lerin olası lansmanı ile daha yakından uyumlu hale getiriyor.

Bu bilgi ilk olarak Mark Gurman tarafından bir Bloomberg’in web sitesinde yayınlanan son makale. Gurman’ın Apple söz konusu olduğunda en itibarlı kaynaklardan biri olduğunu ve bu konudaki sicilinin neredeyse kusursuz olduğunu belirtmek gerekir.

Gurman’a göre, iPadOS’un en son sürümünü geri çekme kararının arkasında birkaç neden var. Özellikle bahsettiği şeylerden biri, iPadOS 16’nın en önemli özelliklerinden biri olan Stage Manager’dır.

Başvuru için, Stage Manager iPad’e gelen en yeni çoklu görev özelliğidir. Aynı zamanda iPad’i her zamankinden daha fazla Mac bölgesine getiren kişidir. Stage Manager ve tam olarak nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bunu şuramızı okuyarak yapabilirsiniz. iPadOS 16 önizleme.

Ancak Stage Manager, ne kadar iddialı olursa olsun, beta testi sırasında hem kullanıcılar hem de geliştiriciler tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı. Çok sayıda teknik sorundan açıkçası kafa karıştırıcı arayüze kadar, hala iyileştirme için çok yer var gibi görünüyor.

Bu nedenle, Apple zaman alıyor. Belki fazladan bir ay, teknoloji devinin Stage Manager’ı ve buna bağlı olarak iPad OS 16’yı doğru şekilde almasını sağlayacaktır. Sabır acıdır ama elması daha tatlıdır.telefon-1