ABD'li milletvekilleri, geniş bant ve EV şarj istasyonları için fonların ortak kullanımını teşvik ediyor

10 ABD’li bir grup Ev Demokratlar Cuma günü Başkan’a sordu Joe Biden‘in yönetimi, Kasım 2021’de onaylanan 1 trilyon dolarlık altyapı yasası kapsamında geniş bant internet altyapısıyla birlikte elektrikli araç şarj istasyonları inşa edecek.

Bu önlemin bir parçası olarak, Kongre Fiber veya diğer ağlar inşa etmek de dahil olmak üzere geniş bandı genişletmek için 42.45 milyar dolarlık hibe ayırdı. Ayrıca EV şarjı için 5 milyar dolar içeriyordu.

Temsilciler Doris Matsui ve Anna Eshoo liderliğindeki milletvekilleri, yetkilileri, özellikle yetersiz hizmet verilen alanlarda EV ve geniş bandın “birlikte yerleştirilmesini” teşvik etmek için geniş bant ve EV şarj altyapısı çabalarını koordine etmeye çağırdı.

Milletvekilleri, “Bu yaklaşım aynı anda birden fazla ulusal önceliği ele alabilir ve mükerrer çabalardan kaçınabilir.”

bu Biden yönetim, elektrikli araçların erişilebilir olmasını sağlamak için 2030 yılına kadar 500.000 şarj cihazı yerleştirme hedefi belirledi.

bu Ulaştırma DepartmanıEV şarj kuralları, EV şarj istasyonlarının aynı anda dört EV’yi hızlı şarj edebilen en az dört bağlantı noktasına sahip olmasını ve üçüncü taraf uygulamaların gerçek zamanlı şarj durumu bilgileri sunmasını sağlayacak veri standartlarını içermesini gerektiriyor.

Milletvekilleri, hem EV şarjını hem de geniş bandı bulmak için dava açarken EV “şarj ağının bağlantı gerekliliklerini” gösterdi.

Birçok kırsal ve yoksul bölge, EV şarjının yanı sıra yüksek hızlı geniş bant erişiminden yoksundur. Milletvekilleri, “Bu yaklaşım aynı anda birden fazla ulusal önceliği ele alabilir ve mükerrer çabalardan kaçınabilir.”

Geçen yıl Kongre, düşük gelirli ailelerin internet hizmet planlarında kullanmaları için 14.2 milyar dolarlık sübvansiyonu onayladı. 13 milyondan fazla hane katılıyor.

Bu haftanın başlarında, Ulaştırma Departmanı 50 eyaletin tamamını, Columbia Bölgesi ve Porto Riko’nun EV altyapı dağıtım planlarını sunduğunu duyurdu. Yönetim, devlet planlarını 30 Eylül’e kadar onaylamayı umuyor.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9