2018’de Belçika Kumar Komisyonu, ganimet kutularının bir tür kumar olduğunu tespit etti ve bunları oyunlarında uygulayan geliştiricilere ve yayıncılara karşı cezai kovuşturma yapılmasını önerdi. Ancak yeni bir araştırma, Belçika’nın yasağının işlevsel olarak uygulanmadığını ortaya koydu.

tarafından bildirildiği gibi GamesIndustry.biz, ganimet kutusu aliminden bir çalışma Leon Y. Xiao, yasanın eşit olmayan ve etkisiz bir şekilde uygulandığını tespit etti. Çalışma, Belçika’daki en yüksek hasılat yapan iPhone oyunlarının %82’sinin ganimet kutusu uygulamasına sahip olduğunu iddia ediyor. Yasağın ebeveynlere ve politika yapıcılara “yanlış bir güvenlik duygusu” verdiğini iddia etmeye devam ediyor. Buna ek olarak, çalışma, Belçika’da loot box satın almayı önlemek için alınan teknik önlemlerin, bilgili oyuncular tarafından kolayca atlatıldığını vurguluyor. Xiao, daha az katı, ancak daha düşünceli bir şekilde uygulanan bir politika tavsiye ederek sonlandırıyor.

Belçika’nın politikası ülkede bazı büyük değişikliklere neden oldu. Belçika makamlarıyla yapılan görüşmelerin ardından EA, ülkedeki FIFA oyunlarından sanal para birimini kaldırdı. Nintendo, kovuşturma veya düzenlemeyi önlemek için Animal Crossing: Pocket Camp ve Fire Emblem Heroes desteğini durdurdu. Bununla birlikte, Xiao’nun çalışması, yasağın “uyumsuz oyunların ulusal pazardan daha sosyal sorumluluk sahibi şirketler tarafından kaldırılan oyunların yerini almasına” izin verdiğini savunuyor.

Diğer ülkeler, ganimet kutuları hakkında araştırma yaptı veya politika getirdi. Brezilya geçen yıl yağma kutuları soruşturması başlattı. İngiltere son zamanlarda oyun endüstrisini kendi soruşturmasından sonra kendi kendini düzenlemeye teşvik etti. Overwatch 2 ve Halo Infinite gibi büyük oyunlar, önceki oyunlara dahil olmalarına rağmen, ganimet kutularından para kazanmayı bıraktı. Diablo Immortal, oynaması ücretsiz para kazanma ve kumar arasındaki bağlantılar hakkında devam eden tartışmalara yol açtı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1